PokeXGames.pl & Poke-Evo.com FORUM by SHARP#TEAM

Pełna wersja: Kilka błędów i uwag
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Blad z nominałami.

15:03 Kolekcjoner Pokemonów: Chcesz mi sprzedać Arcanine? Mogę go kupić 10000 dolarów.
Z tego co npc mowi to pokomona kupuje za 10 tysiecy dolarow a w rzeczywistosci daje 1 tysiacdolarowke - czyli tysiac dolarow.
I dlaczego na trade u npc ceny sa podane w "gold" skoro nie ma tutaj takiej waluty - sa tylko centy i dolary. Wprowadza to w blad.
Podobnie - po uzyciu 100x studolarowrek(10tysiecy dolarow) dostaje sie 1x tysiac dolarowke zamiast 10x tysiacdolarowek XD

--------------------------------------

2.Zycie pokemonow
Czasami kiedy wyciagamy i chowamy pokemona to traci on po 1% hp

--------------------------------------

3.Nazwy outfitów
W sklepie z ciuchami kupuje sie outfit "Panna", a po kupieniu w outfitach nazywa sie "Dama". Nie wiem jak jest to w outfitach w przypadku plci meskiej.

--------------------------------------

4.Pokedex
Nie da sie dodac do pokedexa Lava Magmer ktory respi sie na samej gorze w wiezy na poludnie od Sun Town

--------------------------------------

5. Brak poradnikow na stronie w zakladce "Poradniki"

--------------------------------------

6. Bledne hiperlacza na stronie odnosnie teamspeaka - po kliknieciu powinien odpalac tsa a nie przenosic do sms shopu czy tez na jakas inna strone.

--------------------------------------

7. Brak aktualizacji w regulaminie i niesprecyzowane podpunkty.
Chodzi o pkt 2m "Zabronione jest włączanie wiecej, niz jednego klienta naraz."
Wprowadza to kazdego w blad (sytuacja z wczoraj Język) Regulamin mowi, ze nie mozna, natomiast administracja, ze mozna... a w ostatecznosci dostaje sie za to jakies warny i upomnienia.
Proponuje sprecyzowac i poprawic ten regulamin tak, aby kazdy po przeczytaniu go nie mial zadnych watpliwosci czy mozna uzywac mc, a jesli tak do ile i do czego.

--------------------------------------

8. Raporty
Z tego co pisal jeden admin(Elveres) to nie dzialaja tutaj w ogole raport (ctrl+r) Napisalem do niego na raporcie i pw, po chwili odpisal na prywatnej wiadomosci "raporty nie dzialaja tutaj od wiekow"
Moze warto je jednak naprawic, by kontakt z administracja byl szybszy i latwiejszy, a tak jak to jest teraz - pisac co chwile na pw do adminow z nadzieja ze sa online xD

Pozdrawiam.
1. Zostało tak zrobione, ponieważ "ładniej" brzmi tysiąc niż dziesięciotysięczna dolarówka.
2. Ponieważ pewnie wbiłeś lvl, albo twój pok wbił lvl i od nowa liczy się maksymalna ilość HP.
4. Pokemonów outlandowych nie można dexować.
5. Na stronie głównej "poradnik"*
7. Zygz pisał o tym na shoutboxie...
8. Działa...
1. Moze i ladniej ale wprowadza to nowych w blad, szczegolnie te goldy w sklepie.

5. Tak, nie ma tam zadengo poradnika.

8. W takim raze admin Elveres wprowadzil mnie w blad piszac, ze raporty tu nie dzialaja od wiekow - ciekawe tylko po co Uśmiech

Zapomniales sie wypowiedziec do 6 punktu.
2. np porygon ma tak normalnie
(01-02-2018, 13:53 )Marsylka napisał(a): [ -> ]respi sie na samej gorze w wierzy

Ja Ci nie wierzę.
1. Można zmienić ceny w sklepie, by zamiast 1000 wyświetlało $10.00 - za/przeciw?
2. Powiedzmy, że to dlatego, że wychodzenie męczy pokemona, i traci on wtedy od 1 do 10hp
8. Jest coś takiego, jak ctrl+z, i to jest co prawda zapisywane w bazie, ale nikt tego jeszcze nigdy nie sprawdzał ("nie działa"), a także "Rule violation" w chacie, który otwiera nowy czat z administratorem - i to działa
Przykład: 100.000 Dolarów to 10 TD
Więc i tak mi się te liczby nie zgadzają bo TD to Tysiącdolarówki czyli teoretycznie 1 TD to 1.000 Dolarów a w praktyce jest jak w przykładzie.
Moim pomysłem jest to aby zamienić te wszystkie Dolary które pokazuje nam NPC na HD/TD.
Dla jasności podam przykład.
17:07 Kolekcjoner Pokemonów: Chcesz mi sprzedać Aerodactyl? Mogę go kupić 300000 dolarów.
17:07 Kolekcjoner Pokemonów: Chcesz mi sprzedać Aerodactyl? Mogę go kupić za 30 TD.
Pomysł jest dobry, warto dać jako propozycję.
No chyba, że ktoś ma pomysł na lepszą nazwę waluty, łatwiejszą do tłumaczenia, policzalności, jesteśmy otwarci na propozycje.
[attachment=172]
Po prostu cala cene: 2hd itd... w czym problem xd
Czy na pewno 100ub kosztuje 6TD? Nie czasem 0.6TD? xD
[Obrazek: Cs8w2U5]
https://imgur.com/Cs8w2U5

Chyba w zapisie wszystkie ceny trzeba podzielić przez 10.

BTW. polecam naprawić BBCODE xD
(07-02-2018, 16:43 )Pokemon Druid napisał(a): [ -> ]Czy na pewno 100ub kosztuje 6TD? Nie czasem 0.6TD? xD
[Obrazek: Cs8w2U5]
https://imgur.com/Cs8w2U5

Chyba w zapisie wszystkie ceny trzeba podzielić przez 10.

BTW. polecam naprawić BBCODE xD

Kosztuje 0.6 td, czyli dokładnie 6000$ (?)

Co się tyczy zaś BB-Code - co z nim nie tak?
(07-02-2018, 17:03 )Nightmare napisał(a): [ -> ]
(07-02-2018, 16:43 )Pokemon Druid napisał(a): [ -> ]Czy na pewno 100ub kosztuje 6TD? Nie czasem 0.6TD? xD
[Obrazek: Cs8w2U5.png]


Chyba w zapisie wszystkie ceny trzeba podzielić przez 10.

BTW. polecam naprawić BBCODE xD

Kosztuje 0.6 td, czyli dokładnie 6000$ (?)

Co się tyczy zaś BB-Code - co z nim nie tak?

6 000 $ to sześć tysięcy dolarów, 1 TD to tysiąc dolarów, więc wychodzi na to, że 100ub kosztuje 6TD.

Z bbcode wszystko ok, źle wpisałem link.
(07-02-2018, 21:29 )Pokemon Druid napisał(a): [ -> ]
(07-02-2018, 17:03 )Nightmare napisał(a): [ -> ]
(07-02-2018, 16:43 )Pokemon Druid napisał(a): [ -> ]Czy na pewno 100ub kosztuje 6TD? Nie czasem 0.6TD? xD
[Obrazek: Cs8w2U5.png]


Chyba w zapisie wszystkie ceny trzeba podzielić przez 10.

BTW. polecam naprawić BBCODE xD

Kosztuje 0.6 td, czyli dokładnie 6000$ (?)

Co się tyczy zaś BB-Code - co z nim nie tak?

6 000 $ to sześć tysięcy dolarów, 1 TD to tysiąc dolarów, więc wychodzi na to, że 100ub kosztuje 6TD.

Z bbcode wszystko ok, źle wpisałem link.
6 000 $ to sześć tysięcy dolarów, 1 TD to tysiąc dolarów, więc wychodzi na to, że 100ub kosztuje 6TD.
A z kolei 6 000 $ to sześć tysięcy dolarów, 1 HD to sto dolarów, więc wychodzi na to, że 100ub kosztuje 60 HD.

No i mamy problem bo obydwa przypadki są prawdziwe. Na szczęście ub są po 60hd/100.
Problem jest w nazwie "TD", aby bylo poprawnie, musiałbym to zmienić na "dziesięciotysięcodolarówka" aka DTD, tylko błagam - jak to brzmi?
Stąd też mój komentarz wyżej - "No chyba, że ktoś ma pomysł na lepszą nazwę waluty, łatwiejszą do tłumaczenia, policzalności, jesteśmy otwarci na propozycje."
Dobrze jest jak jest. Na każdym servie zawsze to było td i ludzie się przyzwyczaili, nie ma sensu tego zmieniać.