Ankieta: Za? Przeciw?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Jestem za!
60.00%
6 60.00%
Jestem przeciw!
40.00%
4 40.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa dla newbie
Offline Mytruestory
#1
Początkujący
**



Liczba postów: 10
Liczba wątków: 4
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 7
Napisano 02-03-2020, 02:25
Witam,

kiedyś już wspominałem o tym pomyśle, przyjął się z całkiem dużym uznaniem, ale zginął w natłoku różnych innych pierdół. Jak wiadomo serwer boryka się z dosyć pokaźnymi pustkami, przynajmniej w porównaniu do poprzednich lat. Z szacunku i z sentymentu chciałbym przywrócić dawną popularność - idąc za tym gram od wielu lat. Największy level jaki wbiłem to aktualny prawie 160. Dzisiaj zakładając nowe konto zauważyłem, że przez miałem naprawdę spory problem z tym żeby czerpać radość już od samego początku, gra nie posiada jakiegoś wyraźnego zaznaczenia co mamy robić albo fajnych wydzielonych miejsc na exp dla newbie. Każdy zaczyna tak samo, wędka i lecimy, ale bardzo często nowi gracze pytają się mnie co mają tak właściwie robić. Chyba nie tak to powinno wyglądać, właśnie pomagam jednemu z POWRACAJĄCYCH GRACZY, który faktycznie nie za bardzo wie co ma ze sobą zrobić, od 40 minut gra i wbił 12lv. Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby obniżenie progu wejścia - zachęcenia nowych graczy którzy zdecydowali się zagrać tak aby zostali na dłużej. Nie mówię tutaj o rozdawnictwie lepszych pokemonów czy prowadzeniu za rączkę, ale prostym zatrzymywaniu graczy na samym początku, bo z tym może być duży problem. W natłoku gry na serwerze mam wrażenie, że dużo osób zapomniało jak ciężki jest początek i jak dużo trzeba czasu poświęcić żeby wgl coś się zmieniło. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie prostej mapy, Pokemony byłyby tam słabsze, exp ciut większy, a różnorodność zależna od tego co się tam złapało. Widzę to jak strefę PVP tylko dla newbie, gdzie każdy może złapać coś więcej niż ratkę czy oddisha - typowe dla gier pokemon zaczęcie ze starterem, możliwość złapania pozostałych i szybsze przeniesienie się do faktycznej gry tak jak Ona wygląda bez zamykania się na spędzenie masy czasu koło rybaka.

Chciałbym usłyszeć jakieś argumenty za i przeciw, bo pomysł wydaje mi się sensowny - zwłaszcza w obliczu nowych graczy i ich progu wejścia co jest bardzo ważne w natłoku różnych informacji bez sensownego tutoriala. Mapka na której gracz mógłby spokojnie wbić sobie powiedzmy 30lv, złapać podstawowe elementy, które i tak później wiele nie wnoszą i mieć dostęp do jeżdżenia, latania etc tak by poznawać dalszą część krainy naszego serwera. Walczmy o nowych graczy! Uśmiech

Pozderki dla wszystkich! Duży uśmiech

Odpowiedz
Offline Ithuriel
#2
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 02-03-2020, 12:54
No to tak w punktach żeby było bardziej przejrzyście.
1) Dawniej gdy były tłumy (jak sam wspomniałeś) zamiast Oddisha był Rattata, który (bez urazy dla poczka) gówno dawał na start a Oddish może i biedny w ataki, ale chociaż typ na łowienie dobry. Wiadomo, że rewelacji może i nie ma, ale na pewno jest lepiej niż lata temu.

2) Miejsca do expa. Tutaj wcale nie trzeba niewiadomo jak się ograniczać ciągłym łowieniem, bez shiny poków (czy nawet lepszych zwykłych) można spokojni zacząć. Poradnik w sam raz można znaleźć: https://forum.pokexgames.pl/showthread.php?tid=1961

Mógłby on być w bardziej widocznym miejscu (np. zakładka na stronie głównej), ale na lenistwo nic się nie poradzi.

I w sumie tyle starczy w temacie. Ankieta trochę nijak się ma do treści posta, bo miejsc dla low lvli jest kilka. Jedne ok, inne średnie, ale są. Jedyne czego brak to wprowadzenia jakiegoś na zasadzie tutorialu, ale to sam napisałeś.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Odpowiedz
Offline draen
#3
Początkujący
**



Liczba postów: 5
Liczba wątków: 0
Dołączył: Sep 2020
Reputacja: 1
Napisano 23-09-2020, 20:30
Odświeżam, ciekawy temat który fajnie żeby był zrealizowany Oczko

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa eventowa True 11 18,066 14-05-2015, 07:45
Ostatni post: Pnoernix
  Mapa premium low lvl Bolus 3 8,144 07-09-2014, 18:47
Ostatni post: Koggy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości