Ankieta: Za? Przeciw?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Jestem za!
60.00%
6 60.00%
Jestem przeciw!
40.00%
4 40.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa dla newbie
Offline Mytruestory
#1
Początkujący
**



Liczba postów: 10
Liczba wątków: 4
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 7
Napisano 02-03-2020, 02:25
Witam,

kiedyś już wspominałem o tym pomyśle, przyjął się z całkiem dużym uznaniem, ale zginął w natłoku różnych innych pierdół. Jak wiadomo serwer boryka się z dosyć pokaźnymi pustkami, przynajmniej w porównaniu do poprzednich lat. Z szacunku i z sentymentu chciałbym przywrócić dawną popularność - idąc za tym gram od wielu lat. Największy level jaki wbiłem to aktualny prawie 160. Dzisiaj zakładając nowe konto zauważyłem, że przez miałem naprawdę spory problem z tym żeby czerpać radość już od samego początku, gra nie posiada jakiegoś wyraźnego zaznaczenia co mamy robić albo fajnych wydzielonych miejsc na exp dla newbie. Każdy zaczyna tak samo, wędka i lecimy, ale bardzo często nowi gracze pytają się mnie co mają tak właściwie robić. Chyba nie tak to powinno wyglądać, właśnie pomagam jednemu z POWRACAJĄCYCH GRACZY, który faktycznie nie za bardzo wie co ma ze sobą zrobić, od 40 minut gra i wbił 12lv. Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby obniżenie progu wejścia - zachęcenia nowych graczy którzy zdecydowali się zagrać tak aby zostali na dłużej. Nie mówię tutaj o rozdawnictwie lepszych pokemonów czy prowadzeniu za rączkę, ale prostym zatrzymywaniu graczy na samym początku, bo z tym może być duży problem. W natłoku gry na serwerze mam wrażenie, że dużo osób zapomniało jak ciężki jest początek i jak dużo trzeba czasu poświęcić żeby wgl coś się zmieniło. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie prostej mapy, Pokemony byłyby tam słabsze, exp ciut większy, a różnorodność zależna od tego co się tam złapało. Widzę to jak strefę PVP tylko dla newbie, gdzie każdy może złapać coś więcej niż ratkę czy oddisha - typowe dla gier pokemon zaczęcie ze starterem, możliwość złapania pozostałych i szybsze przeniesienie się do faktycznej gry tak jak Ona wygląda bez zamykania się na spędzenie masy czasu koło rybaka.

Chciałbym usłyszeć jakieś argumenty za i przeciw, bo pomysł wydaje mi się sensowny - zwłaszcza w obliczu nowych graczy i ich progu wejścia co jest bardzo ważne w natłoku różnych informacji bez sensownego tutoriala. Mapka na której gracz mógłby spokojnie wbić sobie powiedzmy 30lv, złapać podstawowe elementy, które i tak później wiele nie wnoszą i mieć dostęp do jeżdżenia, latania etc tak by poznawać dalszą część krainy naszego serwera. Walczmy o nowych graczy! Uśmiech

Pozderki dla wszystkich! Duży uśmiech

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Wiadomości w tym wątku
Mapa dla newbie - przez Mytruestory - 02-03-2020, 02:25
RE: Mapa dla newbie - przez Ithuriel - 02-03-2020, 12:54
RE: Mapa dla newbie - przez draen - 23-09-2020, 20:30

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa eventowa True 11 18,254 14-05-2015, 07:45
Ostatni post: Pnoernix
  Mapa premium low lvl Bolus 3 8,210 07-09-2014, 18:47
Ostatni post: Koggy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości