Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie expić? - Poradnik dla początkujących
Niedostępny Elveres
#1
Użytkownik
***



Liczba postów: 146
Liczba wątków: 14
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 124
Napisano 31-10-2016, 05:49
Witam, w dzisiejszym poradniku pokażę wam kilka moich propozycji, gdzie expić. Dodam, że jest to poradnik dla początkujących, pracowitych graczy.

   

(8 - 20lvl), wymagane pokemony: Oddish, Poliwag (tak naprawdę nie potrzeba nic więcej). Oczywiście, można zabrać inne pokemony w zależności od kieszeni gracza. Jeżeli chodzi o exp zabijamy jedynie Spearowy, Caterpie zostawiamy w spokoju, ponieważ rzuca upicie, które utrudnia expa. Uważamy na Beedrille jeżeli zacznie nas atakować jedynym rozwiązaniem jest ucieczka. Uciekamy tak długo aż Beedrill zniknie.  Kasyna. Pamiętajmy o prowadzeniu kanału za pomocą "kamery" dzięki temu dostajemy 5% expa więcej. Kamerę możemy zakupić w centrum u NPC Warcisław.[/size][/size]


   
(20 - 40lvl), wymagane pokemony: Koffing, Gloom (wymieniam niezbędne poki, które w zupełności wystarczą). Exp jest naprawdę przyjemny zabijamy Geodude, Machop w czasie respu wracamy oczywiście na Spearowy. Przy okazji zapoznajemy się z komendą alootu.


   

(20 - 50lvl), wymagane pokemony: Koffing ---> na 45 lub 49lvl zmieniamy w Weezinga, Gloom (od 32lvl) ---> na 50lvl zmieniamy w Vilepluma, Charmander (30lvl) ---> na 40lvl zmieniamy w Charmelona, Shiny Rattata (10lvl jednak kosztuje on aż 21td, spokojnie możemy sobie poradzić bez niego). Exp na Bulbasaurach jest alternatywą dla tych, których nie będzie stać na Shiny Growlithe (patrz obrazek niżej).


   

(40lvl), wymagane pokemony: Abra (!h Snow Point), Charmelon, Shiny Growlithe, Koffing, Gloom. (50lvl), wymagane pokemony: Vileplume, Weezing, Charmelon, Shiny Growlithe (Koffinga i Glooma zmieniamy Kamieniami Ewolucji). (60 - 75lvl), wymagane pokemony: Hitmonlee, Vileplume, Weezing, Charmelon, Skarmory (od 75lvla) (możemy go kupić od graczy za 5-6td jednak nie jest obowiązkowy na 60 lvlu, ważniejsze jest zakupienie Hitmonlee u graczy kosztuje około 2-3td). Wiem, że zdobycie Shiny Growlithe może być trudne jednak mam pewien pomysł jak zapewnić wam parę td oprócz oczywiście kasyna. Koszt 10 Ruby Pokeorb, 10 Miedzianych Pokeorb + 5td, w sumie za wszystko zapłacimy 15td, licząc orby po 50hd za sztukę. Na 40 lvlu spokojnie możemy wykonać ten Quest. Wiem, że Golemy mogą wydać się trudnym przeciwnikiem jednak jest ich tylko kilka na końcu questu możemy spokojnie dobiec do skrzynki lub uśpić je przy pomocy Glooma. Kiedy wykonamy quest możemy spokojnie sprzedać Onyx Pokeorb graczom za 3-4td, Reszta orbów kosztuje po 50hd od sztuki. Kolejne 9td musimy albo wygrać w kasynie lub zdobyć w inny sposób. Proponuje wykonanie questu na Box 1 i 2. Na 50 lvlu także mamy możliwość zarobienia wykonujemy Rock Town Quest. Na 60 lvlu w Cerulean znajduje się misja na 3 cukierki, cena jednego cukierki wynosi 2-3td. NPC ten znajduje się obok "Wodnego Gymu". Na wymianę jednak potrzebujemy 3 małe diamenty. Kolejnym questem, który możemy wykonać jest Tarroco Quest. W przypadku questów możemy zawsze poprosić wyższe lvle, za kilka saffari balls mogą wam pomóc. (jeżeli zagadacie kulturalnie jak do człowieka myślę, że niektórym wystarczy dziękuje).


   

(60 - 75lvl), wymagane pokemony: Hitmonlee, Vileplume, Weezing. Jest to dość znany exp, jednak jest dużo gorszy od Snow Point proponuje tutaj expić w wypadku kiedy nie mamy odpowiednich poków aby poradzić sobie właśnie na Snow Point. Miejmy na uwadze, że przychodzi tutaj sporo ludzi.


   

(75 - 100lvl), wymagane pokemony: Skarmory, Pidgeot, Abra (!h Terrsprit), Xatu, Solar Hypno (widuje ludzi, którzy z nim expią jednak uważam, że nie jest nam niezbędny). Tutaj warto pamiętać o wcześniej wspomnianej komendzie "aloot", jest to idealny exp ze względu na bardzo dobry zarobek. Ustawiamy aloot (/aloot d: Kamień Uderzenia, /aloot d: Kamienna Kula, /aloot d: Mały Kamień). I zarabiamy jest to bardzo istotne, ponieważ możemy w ten sposób nazbierać td na lepsze pokemony, loota sellamy np. u NPC Marek. Kamienie ewolucji natomiast u Santoni, 1 kamień = 50hd (NPC ten znajduje się w drugim budynku "domku" na lewo od południowej bramy Saffron na 1 piętrze). Tutaj warto także wspomnieć o Boxie 4, ponieważ wykonanie go zapewni nam od 25-30td.[/color][/color]


   

(95 - 100lvl +), wymagane pokemony: Tyranitar (koszt 15td), Emerald Marowak (30td), Crystal Cubone (30td), Kabutops (8td), Golem (2td), Steelix (6td) Abra (!h Sun Town). Tutaj tak naprawdę dużo zależy od gotówki niektórzy kupują także Omastara (30-40td max). Myślę, że z tą czwórką powinno się dobrze expić, chociaż tutaj bardziej chodzi o zarobek. Jest to jeden z najlepszych zarobków w grze. Ustawiamy oczywiście aloot (/aloot d: Kamień Ognia, /aloot d: Esencja Ognia, /aloot d: Butelka z Lawą). Na tym respie możemy spokojnie zarobić na naprawdę każdego shiny pokemona.



   

(75 - 100 - 120 - 150lvl), wymagane pokemony: Skarmory, Pidgeot, Weezing, Vileplume. Heraclosy są moim zdaniem najlepszym expem od 75 lvl, jednak mają jedną dużą wadę nie zarabiamy na nich praktycznie nic. Jedyne co nam może wypaść to Kamień Kokonu (50hd za sztukę). Jest to resp wyłącznie na szybkie wbijanie lvla. Jeżeli chodzi o pokemony to te 4 to takie minimum. Dzięki nim kiedy nabierzemy trochę więcej doświadczenia utrzymamy się na respie. Jednak proponuje trzymać się lewej ściany i bić tylko i wyłącznie Heraclosy. Ogólnie możemy tutaj expić ile tylko chcemy. Jednak proponuje zapoznać się z mapą Outlandu, i dobierać shiny pokemony według własnego uznania. Jeżeli chodzi o bardziej popularne respy na pewno warto wziąć pod uwagę tutaj pokemony wodne, walki oraz ziemne.



   

(120 - 200lvl), wymagane pokemony: Glare Pidgeot, Shiny Farfetchd, Terror GengarSolar Hypno, Bloody Golbat, Shiny Scyther, Darkness Alakazam, Shiny Venomoth. Oczywiście niektóre z wyżej wymienionych pokemonów są na wyższy lvl, jednak wymieniłem te, które są na premium najbardziej istotne. Celowo nie wskazałem respów, ponieważ tematy z mapami premium były usuwane z forum. Najwyraźniej administracja serwera uznała, że musicie ten obszar zwiedzić samodzielnie. Jednak moją wskazówką jest to aby przygotować shiny pokemony na exp na pokach walki na czerwono zaznaczyłem wymagane minimum.



Bardzo dziękuje za uwagę pamiętajcie, że to moje propozycje na exp (expiłem w ten sposób) celowo nie wymieniałem wszystkich już przedstawionych na forum expów np w poradniku True, <--- warto zalukać, mam nadzieję, że poradnik się przyda, jeśli tak zostaw +. Pozdrawiam.

Offline Folken
#2
Początkujący
**



Liczba postów: 6
Liczba wątków: 1
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 1
Napisano 31-10-2016, 10:28
Piękne!!! ~Shiny horseaa na 40 i chari do 90 ( polecam) + leci Uśmiech

Offline Tocodobre
#3
Początkujący
**



Liczba postów: 14
Liczba wątków: 3
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 3
Napisano 31-10-2016, 10:38
Świetny poradnik dla nowych graczy Duży uśmiech, oby więcej poradników się pojawiało z twojej strony bo są naprawde dobre wręcz zaje(cenzura).. Oczko
Pozdrawiam Tocodobre

Offline losio95
#4
Świeżo zarejestrowany
*



Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Napisano 31-10-2016, 14:29
Bardzo dobry poradnik, na pewno wielu osobom się przyda Uśmiech

/ Deuce

A tak btw. Elveres na helpera.

Offline Folken
#5
Początkujący
**



Liczba postów: 6
Liczba wątków: 1
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 1
Napisano 31-10-2016, 15:38
(31-10-2016, 14:29 )losio95 napisał(a): Bardzo dobry poradnik, na pewno wielu osobom się przyda Uśmiech

/ Deuce

A tak btw. Elveres na helpera.

Popieram Elve na helpera , bardzo dużo pomaga!!

Offline Ithuriel
#6
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 31-10-2016, 16:24
Dobry poradnik, chociaż osobiście preferuje inne expy w niektórych przedziałach lvl-owych Język

Ps.
Do premki bym jeszcze proponował Solar Hypno, na wyższym lvl można spokojnie expić Terror i Glare na jeden pokój i Farfetchd + Hypno na kolejny, skille się idealnie będą regenerować, a zaoszczędzone TD (na lepsze poki) będzie można wydać na Alkomistury żeby szybciej wbić 200.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Offline Chesd
#7
Użytkownik
***



Liczba postów: 150
Liczba wątków: 9
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 39
Napisano 31-10-2016, 19:58
Dobry poradnik.
Na uwagę zasługuje fakt, iż mało kto proponuje taką kombinację pokemonów i expowisk.
Jeżeli ktoś uważa inaczej niż Elveres, to proponuję przeczytać pierwsze zdanie w temacie i zachować to dla siebie = ].

Offline koper12
#8
Świeżo zarejestrowany
*



Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 0
Napisano 02-11-2016, 16:56
Ładny poradnik Uśmiech zawsze się przyda komuś.

Offline Inoue Orihime
#9
Banned



Liczba postów: 83
Liczba wątków: 31
Dołączył: Aug 2016
Napisano 28-07-2017, 11:15
Poradnik przydatny dokładny i bardzo ładnie napisany Uśmiech

Dobrze że są ludzie którzy się tym zajmują i jak najbardziej szacunek za to Duży uśmiech

« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Jak grać?! Gdzie expić?! Poradnik dla nowych. Krzysiuxd 5 6,993 31-05-2021, 09:52
Ostatni post: madelajn
Informacja Poradnik Dla Nowych Graczy Smiercionosny Smog 3 8,491 09-02-2020, 20:45
Ostatni post: pitoch
  Mewtwo Quest - poradnik Nightmare 0 6,445 02-12-2017, 01:03
Ostatni post: Elveres
  Poradnik jak rozwijać się na serwerze (gdzie expić) True 8 62,050 22-07-2015, 10:02
Ostatni post: Ashba

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości