Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uniwersum Pokemon
Offline international
#1
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 10:39
   

[Obrazek: tumblr_o3a2lgNDZr1rfnwv0o1_640.gif]         [Obrazek: tumblr_o3a2lgNDZr1rfnwv0o1_640.gif]
   
Pokeball - to wysoko zaawansowane technologicznie urządzenie służące do łapania dzikich Pokemonów i ich przechowywania. Standardowe Pokeballe są dwukolorowe - czerwone na górnej połówce i białe na dolnej. Pośrodku posiadają specjalny przycisk, za pomocą którego Trener może dopasować ich rozmiary do rozmiarów dłoni lub zmniejszyć je, tak aby z łatwością mógł je przechowywać. Jednakże istnieją bardziej zaawansowane wersje Pokeballi, które wciąż nie są w masowym użyciu, ze względu na większe koszty ich produkcji. Inne Pokeballe, dla odróżnienia, oznaczane są innymi kolorami.
    
W grze możemy używać tylko niektórych rodzajów Pokeballi , takich jak : zwykłe Poke ball , Great ball , Super ball , Ultra ball no i Saffari balle , które na naszym serwerze są jak dotąd najlepsze . W innych grach występują również Poke balle dostosowane do różnych typów Pokemonów a w Anime również Poke balle które miały różne właściwości (o nich trochę później ).

W ostatnim czasie wpisując komendę /chance {pokemon} zauważono wzmiankę o nowym pokeballu 
.png   gis.png (Rozmiar: 28.25 KB / Pobrań: 270)
Czyżby był to nowy Poke ball który dopiero zostanie wprowadzony ? - nie wiadomo . Gdyby trochę pospiskować to sama nazwa jest bardzo podobna do GS balla zbudowanego z pióra Lugii (srebrna część) i Ho-Oha (złota część).
Tajemnica GS balla:       
Przez ponad 70 odcinków był on w posiadaniu Asha, który miał za zadanie, dostarczyć go do Kurta w Azalea Town w regionie Johto. Tam mieliśmy się dowiedzieć co skrywa tajemniczy GS Ball. Jednak jak wiecie (lub nie) nigdy się nie dowiedzieliśmy.

Mewtwo ball
.png   Mewtwo_Balls.png (Rozmiar: 53.91 KB / Pobrań: 252)
- to kolejna zagadka , zostały one pokazane w pierwszym filmie Pokemon : "Zemsta Mewtwo".
Mewtwo Ball jest wyspecjalizowanym Poke Ballem używanym przez Pokemona Mewtwo do przechwytywania Pokemonów, których trenerzy zostali wybrani do przejścia na New Island. Jego głównym celem jest umożliwienie schwytania Pokemona do armii Mewtwo w celu walki z oryginałami. Mewtwo Ball może również przechwytywać Pokémony już przechowywane w zwykłych Poke Ballach 

W Anime mieliśmy jeszcze styczność z równie ciekawym co mrocznym 
Dark Ballem
.png   Dark_Ball.png (Rozmiar: 32.13 KB / Pobrań: 251)

"Ten potężny Poke Ball służy do łapania wszystkich Pokemonów i przemieniania ich w złe Dark Pokemony." Nie występuje w żadnej grze, jednak występuje on jedynie w filmie 4, gdzie posiada go zły Vicious z Zespołu R i łapie za jego pomocą Tyranitara, a potem Celebi. Ahh ten zespół R Oczko . Gdyby taki Poke ball byłby dostępny w grze to byłby prawdziwym must-have do zdobycia .



Jeśli chodzi jeszcze o same Poke balle to po zastanowieniu nachodzi mnie pytanie : czemu Pokeballe użyte do łapania Pokemona znikają po niepowodzeniu ?  Oczko  z mojej strony to już wszystko , mam nadzieję że temat Wam się spodoba , zachęcam do komentowania i może jakiś repucik się znajdzie  Anioł . Na sam koniec pozostawiam pytanie dla tych którzy dotrwali do końca : Jaki Pokemon został jako pierwszy złapany przez Asha ? ( Dla gracza który jako pierwszy odpowie poprawnie na to pytanie przewidziany jest mały prezent ) 


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline Egiliam
#2
Administrator
*******



Liczba postów: 278
Liczba wątków: 10
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 53
Napisano 03-07-2018, 10:52
Ciekawy pomysł na wątek, przyjemnie opisane, oby było ich więcej!


[Obrazek: yUYXYpo.gif]
Odpowiedz
Offline Shany
#3
Użytkownik
***



Liczba postów: 168
Liczba wątków: 11
Dołączył: Oct 2017
Reputacja: 52
Napisano 03-07-2018, 10:54
Caterpie to byl pierwszy zlapany pokemon przez Asha.
Zmienil sie pozniej w butterfree i Asha do wypuscil na wolnosc z innymi butterfree Duży uśmiech. (Chyba)


[Obrazek: 32c7faf11_qwssxhs.png]
Odpowiedz
Offline international
#4
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 11:04
(03-07-2018, 10:54 )Shany napisał(a): Caterpie to byl pierwszy zlapany pokemon przez Asha.
Zmienil sie pozniej w butterfree i Asha do wypuscil na wolnosc z innymi butterfree Duży uśmiech. (Chyba)

no i mamy zwycięzcę Oczko
Większość graczy myli się w tym pytaniu , mianowicie myślą że pierwszym złapanym pokemonem był Pikachu  .
Po nagrodę proszę o kontakt w grze Oczko


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline international
#5
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 11:09
(03-07-2018, 10:52 )Egiliam napisał(a): Ciekawy pomysł na wątek, przyjemnie opisane, oby było ich więcej!

mam więcej pomysłów na takie wątki , ale wszystko w swoim czasie . Jak na razie chcę sprawdzić jak się to przyjmie . Ps : jak dodać tło do posta ? ;p


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline osadnik
#6
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 36
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 462
Napisano 03-07-2018, 11:32
Bardzo fajnie Oczko ps to Night szuka jeszcze pióra Lugi czy Ho-Oha ? Duży uśmiech a i jeszcze jedna ciekawostka raz złapałem Arboka w dark balla i niestety po wywołaniu go ujrzałem Wayboka xD czyli to prawda,że zwykłe pokemony zamieniają się w te złe Duży uśmiech

Odpowiedz
Offline international
#7
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 11:35
mam nadzieję że piórko z Lugii już ma i samego właściciela owego pióra zobaczymy za niedługo Oczko


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline Stefan Krol Zydowski
#8
Dużo pisze
****



Liczba postów: 351
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 118
Napisano 03-07-2018, 12:03
bardzo ładny wątek a tak co do tej ewolucji caterpie w butterfree to jeśli dobrze pamiętam sytuacja wyglądała następująco: Pan Caterpie Asha w jednym z odcinków spotkał olbrzymią ilość butterfree które się przygotowywały do podróży do ciepłych krajów lecz w tym najważniejsze jest że zakochał się w różowym butterfree płci żeńskiej troszeczke później ewoulował w metapoda z czego ash był bardzo szczęśliwy, ale to nie był koniec gdyż zaraz po tym ewoulował w butterfree, oczywiście żeby nie odstawać od swojej wybranki serca... Pod koniec odcinka gdy cała "chmara" butterfree wznosiła się do lotu aby rozpocząć długą wędrówkę butterfree asha pytając słodkimi oczkami swojego trenera o zgode, otrzymał pozwolenie na wyruszeniem razem z resztą do ciepłych krajów, a co za tym idzie dołączenie do swojej ukochanej.

Najważniejsze w tym odcinku było to, że był on historią miłości dwóch pokemonów tak silną że jeden z nich wyparł na sobie aż dwie ewolucje.


Iterku dziękuję, że dzięki temu wątkowi przypomniałem sobie tę historię ^^


[Obrazek: 3dcce62dbd0f0.gif]


Stefan Krol Zydowski[516]
Stefix[202]
Dealer[94]
King[300]
Qryi[200]
^^^^^
Moje chary    
Więcej info o kontakcie do mnie  w  opisie postaci na profilu w forum.
Pozdrowionka
Odpowiedz
Offline international
#9
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 13:55
(03-07-2018, 12:03 )Stefan Krol Zydowski napisał(a): bardzo ładny wątek a tak co do tej ewolucji caterpie w butterfree to jeśli dobrze pamiętam sytuacja wyglądała następująco: Pan Caterpie Asha w jednym z odcinków spotkał olbrzymią ilość butterfree które się przygotowywały do podróży do ciepłych krajów lecz w tym najważniejsze jest że zakochał się w różowym butterfree płci żeńskiej troszeczke później ewoulował w metapoda z czego ash był bardzo szczęśliwy, ale to nie był koniec gdyż zaraz po tym ewoulował w butterfree, oczywiście żeby nie odstawać od swojej wybranki serca...    Pod koniec odcinka gdy cała "chmara" butterfree wznosiła się do lotu aby rozpocząć długą wędrówkę butterfree asha pytając słodkimi oczkami swojego trenera o zgode, otrzymał pozwolenie na wyruszeniem razem z resztą do ciepłych krajów, a co za tym idzie dołączenie do swojej ukochanej.      

Najważniejsze w tym odcinku było to, że był on historią miłości dwóch pokemonów tak silną że jeden z nich wyparł na sobie aż dwie ewolucje.


Iterku dziękuję, że dzięki temu wątkowi przypomniałem sobie tę historię ^^

A to nie bylo czasem tak ,że Metapod został zaatakowany przez Beedrilla który go mocno zranił i trzymany przez Asha ewoluował przez ranę w Butterfree ? ;p


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline Stefan Krol Zydowski
#10
Dużo pisze
****



Liczba postów: 351
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 118
Napisano 03-07-2018, 15:20
(03-07-2018, 13:55 )international napisał(a):
(03-07-2018, 12:03 )Stefan Krol Zydowski napisał(a): bardzo ładny wątek a tak co do tej ewolucji caterpie w butterfree to jeśli dobrze pamiętam sytuacja wyglądała następująco: Pan Caterpie Asha w jednym z odcinków spotkał olbrzymią ilość butterfree które się przygotowywały do podróży do ciepłych krajów lecz w tym najważniejsze jest że zakochał się w różowym butterfree płci żeńskiej troszeczke później ewoulował w metapoda z czego ash był bardzo szczęśliwy, ale to nie był koniec gdyż zaraz po tym ewoulował w butterfree, oczywiście żeby nie odstawać od swojej wybranki serca...    Pod koniec odcinka gdy cała "chmara" butterfree wznosiła się do lotu aby rozpocząć długą wędrówkę butterfree asha pytając słodkimi oczkami swojego trenera o zgode, otrzymał pozwolenie na wyruszeniem razem z resztą do ciepłych krajów, a co za tym idzie dołączenie do swojej ukochanej.      

Najważniejsze w tym odcinku było to, że był on historią miłości dwóch pokemonów tak silną że jeden z nich wyparł na sobie aż dwie ewolucje.


Iterku dziękuję, że dzięki temu wątkowi przypomniałem sobie tę historię ^^

A to nie bylo czasem tak ,że Metapod został zaatakowany przez Beedrilla który go mocno zranił i trzymany przez Asha ewoluował przez ranę w Butterfree ? ;p

nie dam sobie ręki uciąć, ale jeśli mnie pamięć nie myli to było tak jak napisałem.







rak O matko  nawet nie rozumiem po co się udzielasz skoro nie piszesz niczego wartego uwagi.


[Obrazek: 3dcce62dbd0f0.gif]


Stefan Krol Zydowski[516]
Stefix[202]
Dealer[94]
King[300]
Qryi[200]
^^^^^
Moje chary    
Więcej info o kontakcie do mnie  w  opisie postaci na profilu w forum.
Pozdrowionka
Odpowiedz
Offline international
#11
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 15:56
piękna historyja Oczko


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline Stefan Krol Zydowski
#12
Dużo pisze
****



Liczba postów: 351
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 118
Napisano 03-07-2018, 15:57
gz 1. wartościowy komentarz c:


[Obrazek: 3dcce62dbd0f0.gif]


Stefan Krol Zydowski[516]
Stefix[202]
Dealer[94]
King[300]
Qryi[200]
^^^^^
Moje chary    
Więcej info o kontakcie do mnie  w  opisie postaci na profilu w forum.
Pozdrowionka
Odpowiedz
Offline Davin
#13
Użytkownik
***



Liczba postów: 129
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 65
Napisano 03-07-2018, 17:39
(03-07-2018, 15:57 )Stefan Krol Zydowski napisał(a): gz 1. wartościowy komentarz c:

Żaden wartościowy, po prostu kopiuj wklej z pokemon wiki
[Obrazek: 28koiv4.png]

Odpowiedz
Offline Ithuriel
#14
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 03-07-2018, 19:29
Samemu mieć zerowe pojęcie i robić kopiuj wklej a czepiać się kogoś, kto pewnie z pamięci historię napisał (nawet mimo błędów).
Brak słów.
Co do tematu to w zasadzie przydałoby się tutaj więcej "typów" balli, ale wtedy też wypadałoby zmienić nazwę obecnych Saffari. Tak swoją drogą to mnie zastanawia "kto, po co i dlaczego" je akurat tak nazwał.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Odpowiedz
Offline Davin
#15
Użytkownik
***



Liczba postów: 129
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 65
Napisano 03-07-2018, 20:50
(03-07-2018, 20:40 )Rakkeri napisał(a): Ludzie dosc czesto popelniaja bledy Uśmiech
Ale spokojnie, wybaczam Wam je Uśmiech

Twojego Rak wybaczenia akurat nikt nie potrzebuje

Odpowiedz
Offline international
#16
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 21:22
(03-07-2018, 19:29 )Ithuriel napisał(a): Samemu mieć zerowe pojęcie i robić kopiuj wklej a czepiać się kogoś, kto pewnie z pamięci historię napisał (nawet mimo błędów).
Brak słów.
Co do tematu to w zasadzie przydałoby się tutaj więcej "typów" balli, ale wtedy też wypadałoby zmienić nazwę obecnych Saffari. Tak swoją drogą to mnie zastanawia "kto, po co i dlaczego" je akurat tak nazwał.

oczywiście Ithu , ale nie chciałem przesadzać . Wolałem zrobić mniejszy temat i wybrać tylko bardziej ciekawe


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
Offline international
#17
Użytkownik
***



Liczba postów: 57
Liczba wątków: 12
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 17
Napisano 03-07-2018, 21:24
Poza tym , nie zrobiłem wątku żebyście się tutaj kłócili , jeśli przez to mają być spiny to usuwam i będzie po kłopocie


ODDAJCIE MI LUGIE 

[Obrazek: 200w.webp]
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Serce Twój ulubiony pokemon i dlaczego go lubisz? osadnik 19 30,999 23-06-2022, 12:41
Ostatni post: abraha7
Gwiazdka Kryminalne zagadki świata pokemon :) osadnik 262 412,855 03-09-2020, 22:02
Ostatni post: Meredy
  Ulubiony pokemon :) Rexxoo 1 5,010 30-08-2020, 08:31
Ostatni post: Naxer
  Zniknięty pokemon Krzysiuxd 16 16,691 13-06-2019, 13:50
Ostatni post: Egiliam
  Uniwersum Pokemon #2 international 7 13,394 04-07-2018, 18:13
Ostatni post: international
  Tour de Pokemon Asalios 3 8,051 22-07-2016, 15:38
Ostatni post: Egiliam
  Bajeczka pokemon maxmaxi 7 15,269 25-06-2014, 21:42
Ostatni post: Koggy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości