Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy System Ewolucji
Offline OusterR
#1
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 25-05-2014, 19:11
Witam,
wpadłem na jeszcze jeden ciekawy pomysł.
Natomiast chodzi mi o urozmaicenie systemu ewolucji pokemonów.

Na mapie porozmieszczałbym specjalne punkty, do których trzeba byłoby dotrzeć, aby przeewoluować swojego pokemona...
Gdy już się dotrze w dane miejsce np. centrum jakiegoś lasu, czubek góry, podziemia, jaskinie itp. będzie znajdował się tam ston (którego nie można przesuwać, przeciągać do baga) lub coś innego, co będzie można użyć jeden raz w ciągu doby na swojego pokemona, aby go przeewoluować. Jednak szanse nie będą 100%-towe, tak jak ze stonami.
Będą one niewiele większe od szans na złapanie lepszej formy danego pokemona np. w ultra balla, a także będą one zależeć od level pokemona, którego chcemy przeewoluować.
Sposób, w jaki można by to obliczyć:

szanse_ewo - szanse na przeewoluowanie poka
level - aktualny level pokemona
szanse_form - szanse na złapanie lepszej formy danego pokemona (np. w ultra balla)

szanse_ewo = szanse_form * (1 + level/100)

czyli im większy lvl poka tym większe szanse na ewolucje danego pokemona (maxymalnie może być 2x większa szansa, bo max level poka to 100 - chyba Duży uśmiech )

Czyli przykładowo:
Chcemy przeewoluować Pikachu z 20-tym levelem w Raichu.
Załóżmy, że szanse na złapanie Raichu w ultra balla wynoszą 0.3% (nie wiem czy tyle wynoszą, to tylko przykład)
A więc obliczenie szans, na to że nam się powiedzie wyglądałyby tak:

szanse_ewo = 0.3 * (1 + 20/100) = 0.3 * (1 + 0.2) = 0.3 * 1.2 = 0.36

W tym wypadku szanse, że nam się uda wynosiłyby 0.36%
Widać, że jeśli pokemon miałby 100lvl szansa na ewo zwiększyłaby się dwukrotnie.

Nie wiem czy wszystko jest do końca jasne Duży uśmiech

W skrócie:
Chcesz przeewoluować np. wodnego pokemona, idziesz do specjalnego miejsca, w którym znajduje się wodny kamień. Klikasz PPM na ten kamyk, potem LPM na poka. Jeśli ewoluacja się nie powiedzie, możesz spróbować ponownie za 24h, a jeśli tak, to masz farta xD i możesz cieszyć się nową ewolucją Twojego pokemona Duży uśmiech

... Pisząc ten skrót tak sobie jeszcze pomyślałem, że zamiast tych stonów w danych miejscach, mogły by to być jakieś NPC np. z którymi trzeba byłoby pogadać i zapłacić im trochę kaski za próbę przemiany pokemona (mogliby to być trenerzy sal - jeśli chcielibyśmy z nimi walczyć wpisalibyśmy "walka", a jeśli zmienić poka to np. "ewolucja")

Nie jestem pewien czy pomysł się przyjmie, bo wiem, że trochę tu robótki Duży uśmiech ale takie pomysły są najlepsze Uśmiech ciekawe i nowe : D
Przynajmniej ja nigdzie się z czymś takim jeszcze nie spotkałem ^^ Uśmiech

Piszcie co o tym myślicie.
Czekam na Wasze opinie i ewentualne propsy Uśmiech

Pozdrawiam,
OusterR

Odpowiedz
Offline Alien309
#2
Początkujący
**



Liczba postów: 8
Liczba wątków: 3
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Napisano 25-05-2014, 19:19
Jestem na nie, system ewolucji który jest teraz jest dobry a ten zwyczajnie mi się nie podoba Uśmiech

Odpowiedz
Ashba
#3
Gość



 
Napisano 25-05-2014, 19:26
Mi by sie takie cos by podobalo ale aby bylo dostepne po wykonaniu jakiego questa u profesora Duży uśmiech

W 1.7 dojdzie nowy profesor wiec u niego mozna uwzglednic ta opcje dojdzie tez duzo nowych wysp wiec mysle ze bedzie duzo miejsca na takie cos..

Btw swietnie opisane i widze ze ogarniasz Duży uśmiech


Pozdrawiam.

Odpowiedz
Offline TheWaitingOne
#4
Początkujący
**



Liczba postów: 15
Liczba wątków: 3
Dołączył: May 2014
Reputacja: 1
Napisano 25-05-2014, 19:41
dobra. pomysł całkiem spoko ale jest coś nie tak. wtedy stony nie będą dropiły z pokemonów - no ok. ale będzie tak że jedyne co warto sprzedawać to tylko pokemony ... a jak ktoś ma pecha do łapania pokemonów ale dużo stonów mu leci to na czym ma zarobić?

Odpowiedz
Offline OusterR
#5
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 25-05-2014, 19:46
(25-05-2014, 19:26 )Ashba napisał(a): Mi by sie takie cos by podobalo ale aby bylo dostepne po wykonaniu jakiego questa u profesora Duży uśmiech

W 1.7 dojdzie nowy profesor wiec u niego mozna uwzglednic ta opcje dojdzie tez duzo nowych wysp wiec mysle ze bedzie duzo miejsca na takie cos..

Btw swietnie opisane i widze ze ogarniasz Duży uśmiech


Pozdrawiam.

Hahah Duży uśmiech Dzięki Duży uśmiech
Trochę programuje, ale jeszcze wiele się muszę nauczyć Oczko

A z tym profesorem to dobry pomysł Uśmiech
Widać, zapowiada się naprawdę fajna wersja Duży uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech

(25-05-2014, 19:41 )TheWaitingOne napisał(a): dobra. pomysł całkiem spoko ale jest coś nie tak. wtedy stony nie będą dropiły z pokemonów - no ok. ale będzie tak że jedyne co warto sprzedawać to tylko pokemony ... a jak ktoś ma pecha do łapania pokemonów ale dużo stonów mu leci to na czym ma zarobić?

Chyba do końca nie zrozumiałeś tematu, albo ja nie zrozumiałem Cb Duży uśmiech
Stony będą dropić normalnie tak, jak zawsze z poków i nie stracą na wartości, bo szanse na ewo sposobem który opisałem będą i tak dość małe, a można je wykorzystać tylko raz na dobe.

Więc musiałbyś mieć niezłego farta, żeby Ci sę udało, ale zawsze jest jakaś szansa : )

A poza tym Ashba pisał, że doda nowego NPC - Profesira.
Więc system, który opisałem będzie aktywny tylko dla graczy, którzy wykonają quest u tego profesora.

Może to być np. quest polegający na tym, aby przynieść temu profesorowi kamienie z każdego rodzaju (i quest np. od 80lvla).

Więc kamyki i tak by się sprzedawały : )
Szczególnie jeśli chodzi i zarobek na mniejszym levelu Uśmiech

Myślę, że Ashba coś wymyśli i wszystko będzie w normie ; )

Pozdrawiam ; )

Odpowiedz
Offline Gokar
#6
Początkujący
**



Liczba postów: 24
Liczba wątków: 2
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
Napisano 26-05-2014, 23:00
Ja osobiście jestem na nie, ponieważ serwer straci klimat pokemon, ja nie widziałem nigdzie ani w anime ani w grze, żeby się chodziło do kogoś aby Ci pokemona ewolował. Jeszcze ta szansa, rozumiem mieć stony i iść do NPC, żeby on Ci ewolował. Jeszcze jak to ma być wprowadzone teraz to osoby z hlvl będą w uprzywilejowanej sytuacji, gdyż mają już poki po ewolucji i nowi gracze będzie mocno do tyłu.

Odpowiedz
Offline OusterR
#7
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 27-05-2014, 09:47
(26-05-2014, 23:00 )Gokar napisał(a): Ja osobiście jestem na nie, ponieważ serwer straci klimat pokemon, ja nie widziałem nigdzie ani w anime ani w grze, żeby się chodziło do kogoś aby Ci pokemona ewolował. Jeszcze ta szansa, rozumiem mieć stony i iść do NPC, żeby on Ci ewolował. Jeszcze jak to ma być wprowadzone teraz to osoby z hlvl będą w uprzywilejowanej sytuacji, gdyż mają już poki po ewolucji i nowi gracze będzie mocno do tyłu.

Chyba znowu się nie zrozumieliśmy...
Stony do ewoluowania poków zostaną, tak jak są...
Tylko zostanie dodana misja u nowego profesora na dodatkowy system ewolucji poków bez potrzeby użycia stonów.
Misja będzie np. od 80lvla i żeby ją wykonać będzie trzeba przynieść np. 3 losowe kamienie, albo coś takiego... (treść misji ustali już Ashba, to tylko moja propozycja). Po wykonaniu questa, dostaniemy możliwość ewolucji pokemonów bez użycia stanów (ale jeśli chcemy będziemy mogli ewoluować też stonami Oczko ). By ewoluować poka bez użycia stona, musimy wybrać się w odpowiednie miejsce w, którym znajduje się jakiś pomnik ze stonem czy coś i gdy na niego naciśniemy PPM i potem LPM na poka jest szansa, że nam się uda. Możemy to zrobić tylko raz na 24h (jeśli cooldown wam nie odpowiada to można zmniejszyć czy coś ;p piszcie swoje propsy... ). A jeśli nie mamy szczęścia i nie chce nam się na nie czekać, to możemy skorzystać ze zwykłych stonów do ewluowania poków...

Pisałeś, że nie było tego w anime, żeby ktoś ci ewoluował poka... To prawda, ale to była wersja druga mojego pomysłu... lepiej będzie, gdy pójdziesz ze swoim pokiem w przyjazne dla niego środowisko, by go tam ewoluować (w anime było, że pokemony same nieraz ewoluowały bez użycia stonów, więc myślę, że ten pomysł nie byłby najgorszy Uśmiech )

Mam nadzieję, że mnie teraz dobrze zrozumiałeś Duży uśmiech i inni też Duży uśmiech
Może rzeczywiście źle to ująłem... Nie chodziło mi o całkiem nowy system ewoluowania poków, tylko o taki dodatek Uśmiech

Pozdrawiam Wszystkich,
OusterR

//edit

Ewentualnie, jeśli szanse według Was są za małe, to może je jeszcze zwiększyć Oczko
Wystarczy dodać np. "razy" 2:

szanse_ewo = szanse_form * (1 + level/100) * 2

Wtedy szanse zwiększyły by się dwukrotnie.

Lub

Można zmniejszyć cooldown np. do 2h

Decyzja leży po Waszej stronie Oczko

Odpowiedz
Offline 100lec
#8
Początkujący
**



Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Napisano 27-05-2014, 15:12
(26-05-2014, 23:00 )Gokar napisał(a): Ja osobiście jestem na nie, ponieważ serwer straci klimat pokemon, ja nie widziałem nigdzie ani w anime ani w grze[...]

naprawdę nie widziałeś w ANIMEczegoś takiego?to nie oglądałeś sezonów 5,6,7,8 chyba w którym przyjaciółka asha miała evee i przeewoluowała go w glaceon'a. Była w lodowej jaskini i jej evee po protu ewoluował przy kamieniu lodu czycoś takiego Uśmiech

I dodając jestem za Oczko

Odpowiedz
Offline Koggy
#9
Tutor



Liczba postów: 139
Liczba wątków: 15
Dołączył: Apr 2014
Napisano 27-05-2014, 15:20
Cudo ale na tym serwie istnieją tylko kanto i johto

Odpowiedz
Offline Egiliam
#10
Administrator
*******



Liczba postów: 278
Liczba wątków: 10
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 53
Napisano 27-05-2014, 15:22
20lvl to są jakieś ~20 poke na średnim poziomie trudności do zabicia. Dodatkowo nie opłacałoby się farmienie wyższych form pokemonów, bo % jest taki sam jakbyśmy chcieli go ewo twoim pomysłem. Zamiast łapać Golema, będziesz się bawić 2 dni geodude by zdobyć za dobry uśmiech Golema. Możemy się bawić dalej w takie coś. Mówimy tutaj też o rynku, będzie dość śmieszniej, kiedy każdy będzie biegać do npc do ewo, nie będzie przez to co kupować/sprzedawać. Dla mnie to po prostu zniszczenie jakiejkolwiek trudności, czy rozrywki.


[Obrazek: yUYXYpo.gif]
Odpowiedz
Offline OusterR
#11
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 27-05-2014, 20:33
(27-05-2014, 15:22 )Egiliam napisał(a): 20lvl to są jakieś ~20 poke na średnim poziomie trudności do zabicia. Dodatkowo nie opłacałoby się farmienie wyższych form pokemonów, bo % jest taki sam jakbyśmy chcieli go ewo twoim pomysłem. Zamiast łapać Golema, będziesz się bawić 2 dni geodude by zdobyć za dobry uśmiech Golema. Możemy się bawić dalej w takie coś. Mówimy tutaj też o rynku, będzie dość śmieszniej, kiedy każdy będzie biegać do npc do ewo, nie będzie przez to co kupować/sprzedawać. Dla mnie to po prostu zniszczenie jakiejkolwiek trudności, czy rozrywki.

nie będzie biegać się do npc! -.-
znowu ktoś mnie nie rozumie...
żeby go ewoluować trzeba będzie stanąć przy kamieniu, który będzie ukryty w jakimś miejscu (jaskinia, góra, las itp. - w zależności od typu)
a u npc będzie się tylko robić misję na nowy system ewolucji (czyli ten który opisałem).
Szanse na złapanie takiego poka są bardzo małe... Możesz rzucać 20 ub w takiego goolema i żadnego nie złapać (na ewo będą nie wiele większe szanse, a będzie można próbować tylko raz na dzień! - więc niektórzy mogą próbować nawet cały miesiąc...) Ceny na pewno nie pójdą w dół... nawet jeśli chodzi o stony... komu nie będzie się chciało czekać na szczęście - kupi stona.

Odpowiedz
Offline Koggy
#12
Tutor



Liczba postów: 139
Liczba wątków: 15
Dołączył: Apr 2014
Napisano 27-05-2014, 20:47
Zamiast wprowadzać jakieś skomplikowane systemy lepiej najpierw skończyć z balansem , bugami i ewentualnymi drobnostkami związanymi ze stronka .

Odpowiedz
Offline OusterR
#13
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 28-05-2014, 09:19
(27-05-2014, 20:47 )Koggy napisał(a): Zamiast wprowadzać jakieś skomplikowane systemy lepiej najpierw skończyć z balansem , bugami i ewentualnymi drobnostkami związanymi ze stronka .

To prawda Oczko Najpierw trzeba zacząć od podstaw. Nowa wersja clienta może sobie jeszcze poczekać Uśmiech ale jeśli ma wyjść, to czemu by do niej tego nie dodać Oczko

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy pomysł, większe możliwości. Piecix123 8 13,443 07-03-2021, 02:03
Ostatni post: Ithuriel
Żarówka nowy box hexaplls 10 15,215 14-12-2018, 16:10
Ostatni post: hexaplls
Uśmiech Wprowadzenie mega ewolucji czarek4321 4 8,079 22-11-2017, 19:04
Ostatni post: Tarble
Żarówka Pomysł na nowy Outfit Inoue Orihime 13 19,843 12-09-2017, 22:05
Ostatni post: Tarble
  Nowy ranking :3 Stefan Krol Zydowski 12 18,159 14-07-2017, 18:52
Ostatni post: bozejehowa
  Nowy prokemon dla starych wyjadaczy Hexaplll 9 13,832 17-06-2017, 12:33
Ostatni post: Chesd
Żarówka Global Message System Vatasha 10 12,745 19-04-2016, 10:03
Ostatni post: alfarex
Kciuk w górę Nowy Quest !! slawek505 3 8,582 01-01-2016, 15:07
Ostatni post: nexti
  Nowy quest 150lvl Bakłażan 14 23,392 09-06-2015, 09:33
Ostatni post: terminatorplay
  Kamienie ewolucji qazaz5 2 5,255 20-04-2015, 20:23
Ostatni post: Pnoernix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości