Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepisany Regulamin
Offline Kanopus
Użytkownik

Liczba postów: 83
Liczba wątków: 5
Reputacja: 49
Napisano 14-07-2019, 16:12
(09-07-2019, 11:12 )Egiliam napisał(a): Dobra, zakończmy tą kłótnie i po prostu podajcie mi waszą wizję na ten temat. Jak mam to egzekwować, jak to ma wyglądać itp. Inne posty w tym temacie, będą usuwane. Proszę o konkretne i pełne odpowiedzi.

To i ja przedstawię swoją wizję dot. ksucia  Szczerbol

Na początku wyjaśnię krótko i na temat dlaczego zabranianie ksucia potworów jest złym a nawet fatalnym pomysłem, bo niektórzy co popierają tą propozycję chyba nie do końca potrafią przewidzieć co za tym idzie i jakie niosłoby to konsekwencje w praktyce.
Ktoś tam wcześniej napisał, że to ja sobie robię z jaskiń prywatne(?) spawny, bo siedzę tam sporo czasu... a czy czasami zabronienie ksucia właśnie nie byłoby taką prywatyzacją? Hmm? Przykład -  Załóżmy, że Jan Kowalski przyjdzie na Absola by próbować go złapać, po chwili przychodzą inni gracze, którzy też chcieliby go capnąć i co wtedy? Nie mają prawa go bić dopóki Janek nie wyjdzie, nawet jeśli miałby tam stać pół dnia? Właśnie tak, nie mają prawa bo pan Janusz właśnie ma swojego prywatnego spota i każdy kto zabije mu absolka wbrew jego woli podlegałby karze warna/bana Uśmiech
To teraz jeszcze zabawniej: Wyobraźcie sobie, że wchodzi aktualizacja, w której zostaje dodany nowy, długo wyczekiwany pokemon o którym wszyscy marzą i każdy pragnie go złapać/zlocić kartę. Jako pierwszy jego respa odnajduje Janek i zaczyna go sobie zabijać. Kilka chwil później zlatuje się tam połowa serwera, bo tez by chciała na nim posiedzieć. I co, Egiliam czy ktoś inny z supportu miałby tam stać i pilnować, żeby Jankowi nikt go czasami nie zabijał, bo on tam był pierwszy i teraz ma prywatnego spota na długie godziny(dopóki nie wyjdzie)?  O matko  Ehh...
Już nawet nie wspominając o tym jaki byłby płacz z tego powodu na forum a w ostateczności warny/bany z dopiskiem "Zabijanie pokemonów innemu graczowi" co byłoby dosyć śmieszne i dziwne.

Moja wizja jest bardzo prosta - powinno zostać tak jak jest, no bo jak można graczom zabraniać zabijania pokemonów? To jest gra MMORPG a nie jednoosobówka. Każdy kto chce, ile chce i kiedy chce ma prawo sobie polować na dowolną legendę lub innego poka niezależnie od tego czy był już tam ktoś przed nim czy nie, bo są to w końcu ogólnodostępne i publiczne spawny dla każdego a nie prywatne. To czy ktoś dogada się z kimś (choć wcale nie ma takiego obowiązku) to już tylko i wyłącznie jego sprawa i administracji nie powinno się w to mieszać. Jeśli nie potrafią się dogadać między sobą to mają dwie opcje: albo zasada "Kto pierwszy zabije ten zgarnia loota" albo po prostu jeden z nich odpuszcza sobie. Proste.

Tyle ode mnie  Oczko
Pozdrawiam.

[Obrazek: IWZVdLO.png]
Odpowiedz
Offline Tarble
Użytkownik

Liczba postów: 198
Reputacja: 71
Napisano 14-07-2019, 16:22
(14-07-2019, 16:12 )Kanopus napisał(a):
(09-07-2019, 11:12 )Egiliam napisał(a): Dobra, zakończmy tą kłótnie i po prostu podajcie mi waszą wizję na ten temat. Jak mam to egzekwować, jak to ma wyglądać itp. Inne posty w tym temacie, będą usuwane. Proszę o konkretne i pełne odpowiedzi.

To i ja przedstawię swoją wizję dot. ksucia  Szczerbol

Na początku wyjaśnię krótko i na temat dlaczego zabranianie ksucia potworów jest złym a nawet fatalnym pomysłem, bo niektórzy co popierają tą propozycję chyba nie do końca potrafią przewidzieć co za tym idzie i jakie niosłoby to konsekwencje w praktyce.
Ktoś tam wcześniej napisał, że to ja sobie robię z jaskiń prywatne(?) spawny, bo siedzę tam sporo czasu... a czy czasami zabronienie ksucia właśnie nie byłoby taką prywatyzacją? Hmm? Przykład -  Załóżmy, że Jan Kowalski przyjdzie na Absola by próbować go złapać, po chwili przychodzą inni gracze, którzy też chcieliby go capnąć i co wtedy? Nie mają prawa go bić dopóki Janek nie wyjdzie, nawet jeśli miałby tam stać pół dnia? Właśnie tak, nie mają prawa bo pan Janusz właśnie ma swojego prywatnego spota i każdy kto zabije mu absolka wbrew jego woli podlegałby karze warna/bana Uśmiech
To teraz jeszcze zabawniej: Wyobraźcie sobie, że wchodzi aktualizacja, w której zostaje dodany nowy, długo wyczekiwany pokemon o którym wszyscy marzą i każdy pragnie go złapać/zlocić kartę. Jako pierwszy jego respa odnajduje Janek i zaczyna go sobie zabijać. Kilka chwil później zlatuje się tam połowa serwera, bo tez by chciała na nim posiedzieć. I co, Egiliam czy ktoś inny z supportu miałby tam stać i pilnować, żeby Jankowi nikt go czasami nie zabijał, bo on tam był pierwszy i teraz ma prywatnego spota na długie godziny(dopóki nie wyjdzie)?  O matko  Ehh...
Już nawet nie wspominając o tym jaki byłby płacz z tego powodu na forum a w ostateczności warny/bany z dopiskiem "Zabijanie pokemonów innemu graczowi" co byłoby dosyć śmieszne i dziwne.

Moja wizja jest bardzo prosta - powinno zostać tak jak jest, no bo jak można graczom zabraniać zabijania pokemonów? To jest gra MMORPG a nie jednoosobówka. Każdy kto chce, ile chce i kiedy chce ma prawo sobie polować na dowolną legendę lub innego poka niezależnie od tego czy był już tam ktoś przed nim czy nie, bo są to w końcu ogólnodostępne i publiczne spawny dla każdego a nie prywatne. To czy ktoś dogada się z kimś (choć wcale nie ma takiego obowiązku) to już tylko i wyłącznie jego sprawa i administracji nie powinno się w to mieszać. Jeśli nie potrafią się dogadać między sobą to mają dwie opcje: albo zasada "Kto pierwszy zabije ten zgarnia loota" albo po prostu jeden z nich odpuszcza sobie. Proste.

Tyle ode mnie  Oczko
Pozdrawiam.

I tu sie z tb zgodze
a ten temat jest smieszny jak juz wczesniej pisalem xD

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ6yGQ3aaizilpr8SH_Er3...6VUy7OmqPg]
Odpowiedz
Online osadnik
Użytkownik

Liczba postów: 238
Liczba wątków: 29
Reputacja: 262
Napisano 14-07-2019, 16:37
Stanie na jednej legendzie a stanie na czterech i skakanie po postaciach co 4min to zupełnie co innego. I jeżeli widzisz, ze ktoś stoi tam a specjalnie relogasz do niego co te 3/4min i zabijasz to dla mnie nie jest normalne. A jak dalej tego nie rozumiesz to naprawdę idź jutro do tego urzędu pracy. I wtedy zrozumiesz więcej.

Odpowiedz
Offline Tarble
Użytkownik

Liczba postów: 198
Reputacja: 71
Napisano 14-07-2019, 16:50
Zawsze sie idzie dogadac z kims dogadac ... wkoncu jestesmy ludzmi i posiadamy taka umiejetnosc jak KOMUNIKACJA
Nie widze problemu gdy sie widzi kogos na legendzie i sie dogaduje z nim ... zreszta tak czesto jest ze ludzie jak maja czas to chca sobie cos blyskow dropnac

Nawet z Kanopusem sie dogadywalem co tego kto ktore legendy obstawia
Browarek Noyko Terror tez sie dogaduja

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ6yGQ3aaizilpr8SH_Er3...6VUy7OmqPg]
Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 15-07-2019, 13:11
(14-07-2019, 16:37 )osadnik napisał(a): Stanie na jednej legendzie a stanie na czterech i skakanie po postaciach co 4min to zupełnie co innego. I jeżeli widzisz, ze ktoś stoi tam a specjalnie relogasz do niego co te 3/4min i zabijasz to dla mnie nie jest normalne. A jak dalej tego nie rozumiesz to naprawdę idź jutro do tego urzędu pracy. I wtedy zrozumiesz więcej.

Jeżeli ktoś idzie na legendy i afkuje na nich to musi sie z tym pogodzić a w ostateczności mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensje, że ktoś mógł w tym czasie zalogować i zabić lege, bo dlaczego by niby nie mógł? To nie jest prywatny spot.
Jak ktoś nie będzie afkował to do takiej sytuacji nie dojdzie, że ktoś mu ją zabije sprzed nosa, bo on już zrobi to pierwszy Język

Jedyne do czego można by sie w tym przyczepić to do miejsca gdzie taka osoba loguje. Według mnie nie powinna ona dawać loga/logować w miejscu w którym może blokować respa legendy.

Odpowiedz
Online osadnik
Użytkownik

Liczba postów: 238
Liczba wątków: 29
Reputacja: 262
Napisano 15-07-2019, 17:43
To samo mi pisałeś na priv to Ci tak samo odpowiem.

"To poczekaj aż zginie i sobie zajmij sam? Albo wylecz i poczekaj aż nie będzie afk może ktoś poszedł do toalety? To chyba normalne nie, że nie siedzi się po 24h przed monitorem."

"No to Ci tłumaczyłem to wcześniej już, że nie wszyscy mają tyle czasu na grę i po robocie zmęczeni wejdą trochę pograć i jak wyjdą na 5min do toalety czy coś tam zrobić i ktoś innym wtedy im wbije zabić specjalnie to zwykłe frajerstwo jest. Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Postaw się w roli tej drugiej osoby a sam zrozumiesz."  Język

"A jak chcesz dalej robić na złość to sobie spokojnie poczekam aż wejdą jakieś questy nowe an 400/500lvl co wymagana będzie pomoc osób trzecich i wtedy sobie to wszystko przypomnę   Ninja " < a mam bardzo dobrą pamięć.

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 15-07-2019, 18:42
To niech zabije i dopiero idzie do WC skoro mu tak bardzo na tym zależy a nie 5 sekund przed zrespieniem sie Język
Mi też niejednokrotnie zabijano mew2 jak jej nie upilnowałem, bo coś robiłem innego/byłem afk i nie widzę w tym nic złego, pretensje mogę mieć jedynie do siebie Oczko I nie było to dla mnie żadnym frajerstwem, bo każdy chce locic karty, błyski itp. Język Albo sie gra i pilnuje respa, albo afkuje i daje innym zabijać Uśmiech

Odpowiedz
Offline Ithuriel
Użytkownik

Liczba postów: 200
Liczba wątków: 12
Reputacja: 77
Napisano 15-07-2019, 20:07
Miałem się nie wypowiadać, ale teraz to aż trzeba. Osobiście nie mam problemu z "ksuciem" bo nie przepadam za pojedynczymi respami, gdzie większość czasu to marnowanie na czekanie aż się zrespi niż faktycznie pożytek. Ale do rzeczy.
Z tym, że celowe wybijanie (logując po kilku postaciach) komuś legend jeśli sobie tam siedzi to zwykłe frajerstwo niestety nie można się nie zgodzić. Mogę sobie stać na respie, w oczekiwaniu na kolejnego poka iść do wc, obiad gotować czy co tam chce i jeśli się spóźnie to jest to jak najbardziej normalne, czego nie można powiedzieć (o jak widać) siedzeniu ze stoperem w ręce byle tylko zalogować na styk i komuś uwalić lege, już nie mówiąc o dodatkowym braku kultury żeby nawet się nie odezwać zakłócając komuś spokój, nawet mimo tego, że to nie jest jego prywatny resp.

Podsumowując. Wypadałoby się zdecydować jak chciałoby się być traktowanym i tak samo się w stosunku do innych zachowywać. Albo się jest totalnym frajerem bez zasad i kultury albo normalnym człowiekiem który sam chce i z którym można się dogadać.

I żeby nie było, bez personalnych wycieczek. Takie sytuacje były, są i niestety prawdopodobnie będą.
To tak odnośnie tej sytuacji i kilku starych nieprzyjemności z ogólnym chamstwem jakie się tu przewinęło na przestrzeni lat.

[Obrazek: yCHQ1oG.png?1]
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości