Ankieta: Czy popierasz nasz pomysł?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, jestem za (napisz dlaczego w komentarzu)
37.50%
3 37.50%
Nie, jestem przeciw (napisz dlaczego w kom)
62.50%
5 62.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błyszczące kamienie
Offline grubas123
#21
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:36
Aha to ja nawet tego nie wiedzialem ze kiedys blyski mialy 15% a teraz mniej niz 5% XDD, czyli moje argumenty i prodekszyn@gmail.com maja jeszcze wiekszy sens

Offline Kanopus
#22
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 02-10-2023, 21:37
(02-10-2023, 21:36 )grubas123 napisał(a): Aha to ja nawet tego nie wiedzialem ze kiedys blyski mialy 15% a teraz mniej niz 5% XDD, czyli moje argumenty i prodekszyn@gmail.com maja jeszcze wiekszy sens
"Mialy" i nic mi nie wiadomo na temat ani nigdzie o tym nie bylo informowane, ze zostal znerfiony drop


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline prodekszyn@gmail.com
#23
Początkujący
**



Liczba postów: 7
Liczba wątków: 0
Dołączył: Sep 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:39
PS. PS. Tylko administracja ma wasze dane, ile żeście nakupowali błysków z item shopu, statystyki zapewne przepadły, ale mówię wam "starzy gracze"... dawaliście czadu ostro z zakupami, ba większość z was nawet chętnie kłamała, że nie gra p2w xDD dobra zmykam stąd, bo zrobi się ciężka atmosfera Duży uśmiechDDD

Offline grubas123
#24
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:39
(02-10-2023, 21:37 )Kanopus napisał(a):
(02-10-2023, 21:36 )grubas123 napisał(a): Aha to ja nawet tego nie wiedzialem ze kiedys blyski mialy 15% a teraz mniej niz 5% XDD, czyli moje argumenty i prodekszyn@gmail.com maja jeszcze wiekszy sens
"Mialy" i nic mi nie wiadomo na temat ani nigdzie o tym nie bylo informowane, ze zostal znerfiony drop

To ze tobie nic na ten temat nie wiadomo, to nie znaczy ze nie zostaly znerfione, bo dzis pisalem z Naxerem ktory mi jasno napisal, ze szansa na drop jest około 5%, wiec o czym tu mowimy? Sam zabilem mnostwo legend i taka pucha z dropa ze to zart

Offline Kanopus
#25
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 02-10-2023, 21:41
A ja czytalem dziennik zmian i nic o znerfieniu tam nie ma. A slowo "okolo" jest tu dosyc kluczowe.


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline grubas123
#26
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:42
(02-10-2023, 21:41 )Kanopus napisał(a): A ja czytalem dziennik zmian i nic o znerfieniu tam nie ma. A slowo "okolo" jest tu dosyc kluczowe.
Ale jakie to ma znaczenie? Naxer napisał około 5% czyli strzelam ze przedział od 4.7 do 5.4% lub coś takiego, chyba jak napisał około 5% to nie miał na mysli 15%?

Offline grubas123
#27
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:44
Sam jestem po zabiciu ponad 1k legend, i jest tak marny drop, że przez chwile mialem w glowie ze jest to okolo 2% lub nawet mniej, wiec taka wartosc ktora nie ma sensu nawet dropic, a mowimy tutaj o zdobyciu ponad 450 kamieni

Offline Kanopus
#28
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 02-10-2023, 21:55
A Naxer sprawdzal to teraz w plikach czy napisal na oko? Pare lat temu tez pytalem/ktos pytal o szanse na drop i byla ona wlasnie 15%, a od tamtej pory nie bylo zadnych zmian co widac w temacie odnosnie nowosci/zmian.

To, ze zdropiles malo jak na 1k zabitych o niczym nie swiadczy poza tym, ze najwidoczniej miales pecha. Szansa to szansa.


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline grubas123
#29
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 02-10-2023, 21:57
(02-10-2023, 21:55 )Kanopus napisał(a): A Naxer sprawdzal to teraz w plikach czy napisal na oko? Pare lat temu tez pytalem/ktos pytal o szanse na drop i byla ona wlasnie 15%, a od tamtej pory nie bylo zadnych zmian co widac w temacie odnosnie nowosci/zmian.

To, ze zdropiles malo jak na 1k zabitych o niczym nie swiadczy poza tym, ze najwidoczniej miales pecha. Szansa to szansa.

Sprawdzał w pilkach i nawet Naxer może to potwierdzić bo sam napisał mi na pw w pokach czekaj sprawdzę w pilkach i po 10 minutach mi odpisał
Jakby było 15% to bym nie robił wątku na forum, tylko dalej dropił i się dziwił czemu tak mało leci

Offline Ithuriel
#30
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 02-10-2023, 23:10
To teraz jedno pytanie od starego gracza do "WYBITNEGO" matematyka. Wiedząc oczywiście, że nigdy po samej ilości zabitych poków i ilości wydropionych kamieni nie ocenisz dokładnie %, wytłumacz mi gdzie ci wyszło poniżej 5%? 300 kamieni na 3600 legend to masz około 8,3%, więc bliżej tu do 10% niż 5.

Dawniej ludzie mieli możliwość kupować od graczy, ale i tak część z nich wolała je po prostu dropić, więc jednak się dało i nikt nie marudził. Teraz wszystko chcielibyście mieć podane na tacy, najchętniej na już i bez wysiłku.

Uprzedzając twoje nędzne docinki. Nie wydałem na błyski ani złotówki. To, że ktoś nie gra, nie znaczy, że nie może się wypowiadać na forum.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Offline prodekszyn@gmail.com
#31
Początkujący
**



Liczba postów: 7
Liczba wątków: 0
Dołączył: Sep 2023
Reputacja: 0
Napisano 03-10-2023, 10:44
Ić stont!
Typy dalej nie ogarniają, że serwer jest pusty, a rozgrywka się zmieniła. Gadasz jak do ściany. Handel polega na "Kupię wszystkie..." i typy nalegają na nowych, aby kupowali w item shopie, aby naciągnąć na brak niewiedzy w kwestii cenników i późniejszej przydatności danych przedmiotów z Ishopu. Siedzi jeden z drugim, stare konie na forum i piszą bzdury. Waleczne, forumowe chomiczki.
PS. Jeśli błyszczące wynoszą wedlug znamienitych matematyków 10%... - to nie było tematu. Jeśli mniejsi matematycy mają rację i plują w twarz tym wielkim... to byłoby fajnie pochylić się nad tematem dyskusji. Nikt wielkim i starym matematykom nie zabrania pisania na forum, natomiast wypowiadanie się o aktualnej grze i gospodarce serwera jest głupotą-to chciałem nadmienić. Pozdrawiam wszystkich matematyków!

Offline grubas123
#32
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 03-10-2023, 11:37
(02-10-2023, 23:10 )Ithuriel napisał(a): To teraz jedno pytanie od starego gracza do "WYBITNEGO" matematyka. Wiedząc oczywiście, że nigdy po samej ilości zabitych poków i ilości wydropionych kamieni nie ocenisz dokładnie %, wytłumacz mi gdzie ci wyszło poniżej 5%? 300 kamieni na 3600 legend to masz około 8,3%, więc bliżej tu do 10% niż 5.

Dawniej ludzie mieli możliwość kupować od graczy, ale i tak część z nich wolała je po prostu dropić, więc jednak się dało i nikt nie marudził.  Teraz wszystko chcielibyście mieć podane na tacy, najchętniej na już i bez wysiłku.

Uprzedzając twoje nędzne docinki. Nie wydałem na błyski ani złotówki. To, że ktoś nie gra, nie znaczy, że nie może się wypowiadać na forum.

"wytłumacz mi gdzie ci wyszło poniżej 5%" Nie muszę ci nić tłumaczyć bo sam Naxer napisał mi, że szansa jest około 5%, i sam z dropienia wnioskuje, że tyle może być a nawet mniej. 

"300 kamieni na 3600 legend to masz około 8,3%"
Zgadza się, na tym polega procentowe dropienie, ze raz na 100 legend wyleci ci 5 kamykow, a raz na 100 legend wyleci ci 20 kamyków, im dłużej dropisz, tym masz większą szanse na wydropienie kamyka i takie są fakty, i nie zmienia to tego, że aktualnie szansa jest około 5%

I tak uprzedzając twoją kolejna wiadomość 300 kamyków na 3600 legend to jest cholernie za mało, jak na stadium otsa w jakim sie znajduję at the moment.

Powtórzę się raz jeszcze, nikt nie mówi tutaj o poniesieniu % z 5 do 50 tylko o lekkim boosciku do 10%, żeby dropienie było TYLKO przyjemniejsze, a nie łatwiejsze i tutaj jest ta różnica, której wy nie jesteście w stanie pojąć. Ta zmiana, którą tutaj popieramy nie spowoduje diametralnych zmian na otsie, jestem wręcz pewny, że gdyby to podnieść to osoby, które do tej pory dropiły kamienie, nawet by się nie skapły, że cos jest ruszane, bo jest to tak mała zmiana.

Fajnie jakbyś cytował do kogo piszesz, bo twoje zdanie:
"Uprzedzając twoje nędzne docinki. Nie wydałem na błyski ani złotówki. To, że ktoś nie gra, nie znaczy, że nie może się wypowiadać na forum."

Chyba nie jest do mojej osoby.

Offline Kanopus
#33
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 03-10-2023, 14:20
"im dłużej dropisz, tym masz większą szanse na wydropienie kamyka i takie są fakty"
Nie, bo za kazdym zabiciem, szansa na zlocenie jest taka sama i nie zwieksza sie ona wraz z iloscia zabitych legend.

"żeby dropienie było TYLKO przyjemniejsze, a nie łatwiejsze i tutaj jest ta różnica, której wy nie jesteście w stanie pojąć."
A to czasami nie jest tak, ze po podniesieniu szansy dropienie bedzie statystycznie latwiejsze?  Huh
Jak chcesz miec TYLKO przyjemniejsze dropienie to wlacz sobie muzyke albo jedz cos dobrego podczas dropienia a to na pewno sprawi, ze spedzisz ten czas bardziej przyjemniej. Cwaniak


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline grubas123
#34
Początkujący
**



Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
Napisano 03-10-2023, 18:29
(03-10-2023, 14:20 )Kanopus napisał(a): "im dłużej dropisz, tym masz większą szanse na wydropienie kamyka i takie są fakty"

Nie, bo za kazdym zabiciem, szansa na zlocenie jest taka sama i nie zwieksza sie ona wraz z iloscia zabitych legend.



"żeby dropienie było TYLKO przyjemniejsze, a nie łatwiejsze i tutaj jest ta różnica, której wy nie jesteście w stanie pojąć."

A to czasami nie jest tak, ze po podniesieniu szansy dropienie bedzie statystycznie latwiejsze?  Huh

Jak chcesz miec TYLKO przyjemniejsze dropienie to wlacz sobie muzyke albo jedz cos dobrego podczas dropienia a to na pewno sprawi, ze spedzisz ten czas bardziej przyjemniej. Cwaniak


"Nie, bo za kazdym zabiciem, szansa na zlocenie jest taka sama i nie zwieksza sie ona wraz z iloscia zabitych legend."

To co napisałeś jest prawdą, ale tutaj chodziło mi bardziej o rachunek prawdopodobieństwa ( tak wiem na nie można przekładać tego 1:1 do pokemonów )
Jeżeli masz koło fortuny, na którym jest 100 slotów i na 99/100 jest pusta, a 1/100 jest np hajs, to zgadza się, za każdym razem masz 1/100 szansy ze zdropisz hajs i nie jest ważne czy walniesz 100 prób czy 1000 prób twoja szansa na trafienie hajsu się w teorii nie zwiększa, ale za każdym razem gdy zakręcisz kołem, twoja szanse na trafienie hajsu się zwiększa ( tak wiem masło maślane trochę ). Inaczej mówiąc, im więcej razy zrolujesz tym masz większą szanse na wylosowanie hajsu. Tak samo jest na pokemonach, im więcej zabijesz legend tym masz większą szanse na zdropienie kamyka, mimo to, że za każdym razem szanse na trafienie kamyka są takie same. Mam nadzieje, że choć trochę zrozumieliście co miałem na myśli. 

"A to czasami nie jest tak, ze po podniesieniu szansy dropienie bedzie statystycznie latwiejsze?"

No tylko statystycznie stanie się łatwiejsze, bo to podniesione tylko o 5% nie będzie, aż tak bardzo odczuwalne w mojej opinii.

Z Twoim ostatnim zdaniem muszę się w 100% zgodzić.

Podsumowując:

Chyba nie ma już sensu dalej poruszać tego tematu, pisząc wątek spodziewałem się raczej negatywnego odbioru, gdyż już parę razy poruszałem ten temat na z ludźmi w grze. Chciałem bardziej trochę poruszyć tutaj te forum, bo dawno nic ciekawego się tutaj nie działo poza wyzwiskami na czacie ogólnym forum. Pozdrawiam tych, z którymi dało się przeprowadzić merytoryczną rozmowę. Wszystkiego dobrego i pamiętajcie o wyborach 15 października!

Offline Kanopus
#35
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 03-10-2023, 18:46
Najlepszym sposobem na zbieranie blyskow to wyexpienie kilku postaci i porozstawianie ich na respach legend i co 3/4 min relogujac na nie. Wtedy szybko nazbierasz zeby poulepszac poki do +30


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline Ithuriel
#36
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 03-10-2023, 19:04
Pisane jeszcze przed ostatnim postem, więc trochę bez sensu teraz to wrzucać, ale skoro już napisane to niech będzie.
Miało być krótko, ale takiej okazji nie można zmarnować jeśli już jest. 

Mi też kiedyś Naxer coś napisał, ale jak już zobaczyłem screena z pliku to się okazało, że jednak jest inaczej, także tych 5 % nie byłbym taki pewny.

@prodekszyn

To jest server pokemon i nie ma znaczenia czy masz 1 osobę czy 30 online, rozgrywka dalej polega na tym samym (pomijając strefę handlowania). Nie można czegoś ułatwiać tylko dlatego, że gra mniej osób, bo co w sytuacji gdy server jednak wróci do życia (taki żarcik)? Już pomijając, że byłoby to nie fair w stosunku do osób, które spędziły miesiące albo nawet ponad rok na dropieniu kamyczków i o ile dobrze pamiętam to jedna z nich zrobiła chyba 5 legend na +30, stojąc po kolei na każdej z nich. Teraz macie pusty server więc można biegać od jednej do drugiej albo obstawić wszystkie legendy postaciami, logować je na zmianę i farmić kamyczki całymi dniami. ALE PO CO, nie? Lepiej temat w stylu "dajcie większą szanse, mi się należy bo gram na pustym servie".
Mi osobiście nie przeszkadza czy będzie 5 czy nawet i 50%, bo sam nigdy ich nie farmiłem (nie, nie wydałem na to majątku, bo nie było potrzeby), ale jak wspomniałem, byłoby to nie fair względem farmiących i tylko dlatego jestem przeciwny tego typu akcjom.

Na RL tibii też masz spadek graczy (dalej oczywiście bez porównania z tym dead serverem) a jednak nie ma teraz większego expa/dropa żeby się czegoś łatwiej dorobić, boostów w sklepie nie bierzemy pod uwagę, bo to ta sama sytuacja co tutaj z kupowaniem kamieni.


Z ostatniego postka skomentuje tylko 2 zdania, bo reszta to brak słów.

Nikt wielkim i starym matematykom nie zabrania pisania na forum, natomiast wypowiadanie się o aktualnej grze i gospodarce serwera jest głupotą-to chciałem nadmienić.

Tyle, że to wy się uważacie za wielkich matematyków (nie ja), bo pewnie z raptem 50-100 legend spadło wam ZA MAŁO a przytaczając gościa który zabił ich tysiące, sami się wyjaśniacie po części. Z tym nadmienieniem to kiepsko poszło, ale lepiej nie brnąć w to dalej.

Siedzi jeden z drugim, stare konie na forum i piszą bzdury. Waleczne, forumowe chomiczki.

Wymień chociaż jedną bzdurę albo po prostu zamilcz, zanim się pogrążysz.


@grubas123 

Skoro nie było doprecyzowane do kogo pisze a nie ty o złotówkach pisałeś, to nie trudno było się domyśleć, że to nie do ciebie. Tak czy siak tutaj już  masz doprecyzowane co i do kogo pisze, szkoda że sam z cytowaniem nie zabłysnąłeś, no ale nic.

"300 kamieni na 3600 legend to masz około 8,3%"

Zgadza się, na tym polega procentowe dropienie, ze raz na 100 legend wyleci ci 5 kamykow, a raz na 100 legend wyleci ci 20 kamyków, im dłużej dropisz, tym masz większą szanse na wydropienie kamyka i takie są fakty, i nie zmienia to tego, że aktualnie szansa jest około 5%


Jak idziesz po zdrapkę to w każdej szansa jest jednakowa. Sam się jedynie oszukujesz, że masz większą szansę, ale do faktów to się nijak ma. Ale tu Ci już Kanopus wyżej wyjaśnił, także szkoda mojego pisania.


Powtórzę się raz jeszcze, nikt nie mówi tutaj o poniesieniu % z 5 do 50 tylko o lekkim boosciku do 10%, żeby dropienie było TYLKO przyjemniejsze, a nie łatwiejsze i tutaj jest ta różnica, której wy nie jesteście w stanie pojąć. Ta zmiana, którą tutaj popieramy nie spowoduje diametralnych zmian na otsie, jestem wręcz pewny, że gdyby to podnieść to osoby, które do tej pory dropiły kamienie, nawet by się nie skapły, że cos jest ruszane, bo jest to tak mała zmiana.

Ten, jak ty to nazwałeś lekki boost to zwiększenie szansy o 100% (zakładając że obecnie jest te 5%) może sprawi, że dropienie będzie przyjemniejsze (bo w końcu kamyczki będą się sypać), ale będzie też łatwiejsze, bo o to głównie chodzi żeby małym wysiłkiem, bez zbędnych kosztów (wydawania złotówek jak to podobno robili Ci "źli", starzy gracze) zrobić sobie poki na +30. Jeśli zdropisz coś 2x szybciej to znaczy, że stało się to łatwiejsze i jeśli Wy tego nie jesteście w stanie pojąc to...

No i na koniec info od Naxera wyciągnąłem żeby się sam przekonać.

Jeśli nic nie jest pomylone to jest 6,6/6,7% na błyszczące kamyczki, ale o dziwo 7,5% na kamienie evo i teraz pytanie do grających (ja nie pamiętam+ i tak za wiele nie dropiłem), jak to się ma w praktyce? Leci tego mniej więcej po równo? Bo może jednak gdzieś fuszerka jest.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Offline Ithuriel
#37
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 03-10-2023, 19:33
Jednak jest 9,9%... Nie dziwię się, że to działa jak działa, skoro admin sam sobie niepotrzebne życie skomplikował.

Tak czy siak, macie te swoje "10%".


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Offline Naxer
#38
-._.-
******



Liczba postów: 159
Liczba wątków: 15
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 71
Napisano 03-10-2023, 19:38
(03-10-2023, 11:37 )grubas123 napisał(a): "wytłumacz mi gdzie ci wyszło poniżej 5%" Nie muszę ci nić tłumaczyć bo sam Naxer napisał mi, że szansa jest około 5%, i sam z dropienia wnioskuje, że tyle może być a nawet mniej. 

Zapytałeś mnie typowo o kamienie więc sprawdziłem zwykłe kamienie jeśli chodzi o kamienie błyszczące szansa na drop wynosi 6,61% (nie jestem tego pewny na 100% bo nie mamy tradycyjnego przelicznika)
Dziś dopytałem Nightmare odnośnie rateLoot (bo nie byłem pewny jaki jest na serwerze) i wychodzi na to że szansa wynosi w okolicach 9,9% (czekam na potwierdzenie Nightmare)


(03-10-2023, 11:37 )grubas123 napisał(a):
"300 kamieni na 3600 legend to masz około 8,3%"

Zgadza się, na tym polega procentowe dropienie, ze raz na 100 legend wyleci ci 5 kamykow, a raz na 100 legend wyleci ci 20 kamyków, im dłużej dropisz, tym masz większą szanse na wydropienie kamyka i takie są fakty, i nie zmienia to tego, że aktualnie szansa jest około 5%


Na to już udzielił Ci odpowiedzi Kanopus 

(03-10-2023, 11:37 )grubas123 napisał(a):
Powtórzę się raz jeszcze, nikt nie mówi tutaj o poniesieniu % z 5 do 50 tylko o lekkim boosciku do 10%, żeby dropienie było TYLKO przyjemniejsze, a nie łatwiejsze i tutaj jest ta różnica, której wy nie jesteście w stanie pojąć. Ta zmiana, którą tutaj popieramy nie spowoduje diametralnych zmian na otsie, jestem wręcz pewny, że gdyby to podnieść to osoby, które do tej pory dropiły kamienie, nawet by się nie skapły, że cos jest ruszane, bo jest to tak mała zmiana.


Wyżej Ci napisałem że jest około 10% od grudnia 2017 roku tak więc dodatkowych zmian nie będzie tym bardziej że wyniki w ankiecie są następujące
   

« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błyszczące kamienie Elveres 22 30,195 03-02-2018, 00:16
Ostatni post: Elveres
  Błyszczące kamyszki Kristoffox 1 4,038 20-06-2017, 21:41
Ostatni post: SenT
  Kamienie ewolucji qazaz5 2 5,256 20-04-2015, 20:23
Ostatni post: Pnoernix
  Kamienie Aroo 3 8,609 01-06-2014, 10:38
Ostatni post: Ashba

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości