Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko o domkach :)
Offline OusterR
#1
Użytkownik
***



Liczba postów: 74
Liczba wątków: 9
Dołączył: May 2014
Reputacja: 3
Napisano 12-06-2014, 11:22
Witam Uśmiech
Postanowiłem zrobić tutorial dotyczący domków, gdyż wiele osób, które wcześniej nie grało w tibie, bądź po prostu nie miało domku, mogą mieć problem z kupnem lub komendami...

Mam nadzieję, że zdołam w nim umieścić wszystkie najpotrzebniejsze informacje... Jeśli zrobię jakiś błąd, to proszę mnie poprawić.



1. Kupno Domku

Aby kupić domek musimy posiadać minimum 50lvl. Jeśli natomiast mamy już odpowiedni poziom, to wystarczy stanąć przed drzwiami wybranego domku i wpisać komendę !buyhouse

Dobrze jednak by było najpierw poznać cenę domku Oczko
Aby to uczynić, przytrzymujemy Shift i klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) na drzwi wybranego domku. Gdy to zrobimy, pojawi nam się informacja na temat tego domku.

Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

09:56 Otwarte drzwi.
Naleza do domu 'Saffron House #265'. Graczxxx jest jego wlascicielem.


lub jeśli domek będzie niczyi, pojawi się taka informacja:

09:58 Zamkniête drzwi.
Naleza do domu 'Cerulean House #163'. Nikt nie jest jego wlascicielem. Kosztuje 415000 dolarów.


W podanych komunikatach podkreśliłem te części, które będą nas najbardziej interesować, podczas kupna domku Oczko
Jak widzimy w komunikacie o domku bez właściciela mamy od razu podaną cenę kupna domku. Tylko, że ta cena podana jest w trochę dziwny sposób :> Zaraz wytłumaczę jak ją odczytać...

Otóż cena naszego domku to 415000. Zmazujemy 2 zera na końcu i mamy cenę w dolarach (czyli tu akurat byłoby to 4150 dolarów). Znowu zakrywamy dwie ostatnie liczby i mamy cenę w HD (w tym wypadku 41,5HD). Gdybyśmy przesunęli przecinek jeszcze o 2 miejsca w lewo to dostaniemy cenę w TD Oczko (tutaj akurat 0,415 TD)

Nam wystarczy obliczyć cenę w HD, a wynosi ona 41,5HD Uśmiech
Więc tylko potrzeba nam aby kupić ten domek.

Cena uzależniona jest od wielkości, położenia i wyposażenia domku.
UWAGA! Jeśli nie będziemy obecni na grze przez 2 tygodnie, nasz domek automatycznie zostaje nam odebrany! (pozostaje bez właściciela, a wszystkie itemki z naszego domku przechodzą do depo).



2. Komendy i wyposażenie domku

Gdy już macie swój wymarzony domek Duży uśmiech powinniście poznać jakieś komendy, by móc nim w pełni dysponować Duży uśmiech

A więc jeśli chcemy zaprosić kogoś do naszego domku (dodać go do współlokatorów) wpisujemy komendę !invite
Pamiętajcie jeszcze o tym, że gdy wpisujecie jakąś komendę dotyczącą waszego domku, musicie w nim być!
OK, po wpisaniu komendy !invite pojawi nam się pusta lista do, której możemy wpisywać nicki graczy których chcemy zaprosić (nicki muszą być wpisywane w rzędzie, jeden pod drugim)

Aby udostępnić komuś otwieranie i zamykanie danych drzwi, należy najpierw stanąć przed tymi drzwiami (będąc w wewnątrz domku), a następnie wpisać komendę !door
Podobnie jak poprzednio, pojawi nam się lista, do której możemy wpisać listę osób, którym chcemy udostępnić drzwi.

Komenda !subowner działa podobnie jak !invite z tą różnicą, że nadajemy wybranym graczom rangę współwłaścicieli!

UWAGA! Administracja nie odpowiada za skradzione itemki z domku! Nie zapraszajcie NIGDY osób, których nie znacie, bądź którym nie ufacie!

Reszty komend nie znam zbyt dobrze ponieważ ich nie używam :>

Komenda !kick prawdopodobnie wyrzuca nas przed domek.

Komendą !sellhouse możemy sprzedać nasz domek.

Komendą !leave opuszczamy nasz domek (pozostawiamy bez właściciela).

Z komend to chyba tyle Uśmiech
Teraz czas na wyposażenie Oczko
Możemy je zakupić u NPC Ikea, który znajduje się w Saffron w domku niedaleko dolnego wyjścia (schodami na samą górę).

[Obrazek: e099663e8cd80.jpg]

[Obrazek: 92c9b2950e09e.jpg]

U niego znajdziemy przeróżne meble do naszego domku Uśmiech
Praktycznie wszystkie kupimy za 5HD Uśmiech
Oczywiście rozmawiamy z nim pisząć hi > trade Oczko
Po zakupie naszych mebli, umieszczamy je w wybranym miejscu w naszym domku (nie rozpakowane), a następnie klikamy na nie PPM (prawym przyciskiem myszy). Niektórych mebli nie można już przesunąć po rozpakowaniu, więc dobrze się zastanówmy, gdzie chcemy umieścić nasz mebel jeszcze przed rozpakowaniem Oczko
To tyle Uśmiech

Mam nadzieję, że tutorial się podobał i przyda się wielu nowym graczom Oczko
Pozdrawiam Serdecznie,
OusterR

Odpowiedz
Offline adwo222
#2
Początkujący
**



Liczba postów: 9
Liczba wątków: 1
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Napisano 11-07-2014, 23:41
Ja mam pytanie a propos czynszu; oplaty ktora jest pobierana co jakis okres czasu, a mianowicie ile ten czynsz wynosi. Znalazlem sobie calkiem ladny dwu pietrowy domek w Snow Point podajże na przeciwko domu Ashby(nick w grze) i nie chce go stracic przez glupie nie zaplacenie czynszu(poniewaz hajsu mam jak lodu). Jest jakis algorytm pozwalajacy obliczyc wartosc tej oplaty? Jezeli tak to moj domek kosztowal 60HD i podajac algorytm prosze o podanie tejze kwoty jako kwote przykladowa. Pozdrawiam Sivispacempl

Odpowiedz
Ashba
#3
Gość



 
Napisano 12-07-2014, 09:00
(11-07-2014, 23:41 )adwo222 napisał(a): Ja mam pytanie a propos czynszu; oplaty ktora jest pobierana co jakis okres czasu, a mianowicie ile ten czynsz wynosi. Znalazlem sobie calkiem ladny dwu pietrowy domek w Snow Point podajże na przeciwko domu Ashby(nick w grze) i nie chce go stracic przez glupie nie zaplacenie czynszu(poniewaz hajsu mam jak lodu). Jest jakis algorytm pozwalajacy obliczyc wartosc tej oplaty? Jezeli tak to moj domek kosztowal 60HD i podajac algorytm prosze o podanie tejze kwoty jako kwote przykladowa. Pozdrawiam Sivispacempl

60hd.

Odpowiedz
Offline adwo222
#4
Początkujący
**



Liczba postów: 9
Liczba wątków: 1
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Napisano 12-07-2014, 09:35
A co jaki okres czasu jest pobierana? Tydzien, miesiac?

Odpowiedz
Ashba
#5
Gość



 
Napisano 12-07-2014, 10:06
(12-07-2014, 09:35 )adwo222 napisał(a): A co jaki okres czasu jest pobierana? Tydzien, miesiac?

Miesiac.

Odpowiedz
Offline Assman
#6
Początkujący
**



Liczba postów: 17
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2015
Reputacja: 0
Napisano 13-05-2015, 20:57
Dobry Poradnik Uśmiech

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości