PokeXGames.pl & Poke-Evo.com FORUM by SHARP#TEAM

Pełna wersja: rozmienianie shiny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(07-09-2016, 23:08 )Egiliam napisał(a): [ -> ]^ wygrywasz 5 łopat Duży uśmiech

Czekam dalej...

Gdzie się mam zgłosić po odbiór? xD

To może jeszcze, aby rozmienić shiny potrzebne będą diamenty i to też w zależności od levela poka. No powiedzmy może, że im większy level poka to tym mniej diamentów trzeba, ale teraz zastanawiam się na początkową ilością, ale może to wyglądać tak: do 50 lvl - 50 diamentów, a później to co 10 lvl liczba diamentów zmniejsza się o 2, aby nie było, że na 130 nagle zamiana jest darmowa czy coś, a tak to diamenty się przydadzą do czegoś nowego i rozmienianie i tworzenie shiny nie będzie takie częste, bo trzeba będzie przemyśleć Oczko
Z diamentami dobry pomysł Uśmiech.
Diamenty mogłyby być też użyte w jakiś sposób Oczko bo teraz nie idzie ich sprzedać ;P

Mówisz, że "aby nie było, że na 130 nagle zamiana jest darmowa czy coś", ale żeby zrobić na 130 lvl trzeba wydać minimum 60td na cukierki ;p (a zazwyczaj nawet więcej, bo nikt nie chce po 2td za cuksa sprzedawać :/ )

Teraz tak sobie myślę, że to rozmienianie shiny na orby nie będzie korzystne dla niektórych nowych shiny, bo tam zazwyczaj trzeba włożyć jeszcze dużo samego hajsu, więc jeśli ten % z oddanych orbów będzie tyczył się także oddanych pieniędzy, to myślę, że powinno być to w porządku.

A diamenty nie wiem jak wykorzystać.. Ja już napisałem jedną propozycję z wykorzystaniem diamentów tutaj, a wyglądała ona tak:
"...można byłoby wykupić lepszy zwrot lub większą szansę na lepszy zwrot poprzez np. diamenty? Duży uśmiech"

Piszcie swoje jeśli macie coś lepszego Oczko
Uważam, że temat jest dość skomplikowany, przez co trzeba wziąć kilka aspektów pod uwagę - te, które juz zostały powiedziane oraz te, o których nikt nie mówi:
1. Stała stopa zwrotu, czyli ustalony procent włożonych orbów. Załóżmy, że będzie to te 50%, wartość ta nie może być zbyt wysoka, bo w tej sytuacji gracze byliby zbyt skorzy do rozmieniania poków, a tak, kilka słabszych pozostanie na serwerze, chociażby jako zwykła dekoracja.
2. Diamenty - byłoby to kolejne zastosowanie dla diamentów, przez co ich użyteczność by wzrosła. Ilóść wymaganych diamentów powinna być równa lvli od jakiego można używać pokemona razy pewien współczynnik, powiedzmy 40%. Czyli za pokemona od 100 lvla płaciłoby się 40 diamentów.
3. TD - uważam, że nie powinno się zwracać pieniędzy potrzebnych do ulepszenia pokemona, ponieważ to zapewnia odpływ pieniędzy z serwera, dzięki czemu unikniemy zjawiska inflacji, a ceny pozostaną na w miarę równym poziomie.
4. Cukierki - towar deficytowy, aczkolwiek odzyskanie cukierków powinno wachać się w granicach 50%, co by gracz nie tracił zbyt dużo, jak również musiał poświęcić część zainwestowanych słodkości.
(08-09-2016, 13:11 )OusterR napisał(a): [ -> ]Mówisz, że "aby nie było, że na 130 nagle zamiana jest darmowa czy coś", ale żeby zrobić na 130 lvl trzeba wydać minimum 60td na cukierki ;p (a zazwyczaj nawet więcej, bo nikt nie chce po 2td za cuksa sprzedawać :/ )

Cukierki masz tylko po to, aby szybciej wyexpić niż normalnie i nikt ci ich nie każe kupować, więc skoro je wydajesz na wyexpienie to nie powinno to być, że tak powiem wliczane w rozmienianie. Co innego by było gdyby tylko cukierkami dało się expić, więc myślę, że powinniśmy uwzględnić wszystkie propozycje dla normalnego expa etc. bo wychodzi na to, że chcecie dostawać po równo i by był balans idealnie równy co według mnie nie powinno się stać, gdyż wszystko ma plusy i minusy.

(08-09-2016, 13:11 )OusterR napisał(a): [ -> ]A diamenty nie wiem jak wykorzystać.. Ja już napisałem jedną propozycję z wykorzystaniem diamentów tutaj, a wyglądała ona tak:
"...można byłoby wykupić lepszy zwrot lub większą szansę na lepszy zwrot poprzez np. diamenty?"

Nie jest to do końca głupie, lecz musiałoby to być w jakimś stopniu ograniczone lub nie dawałoby wielkich bonusów.

Ogólnie powinniśmy się trzymać tego, że to rozmienienie shiny nie powinno wpłynąć na grę w takim stopniu, że nagle wszystko będzie łatwiejsze i każde działanie zawsze będzie przynosiło wielkie korzyści. Właśnie powinniśmy troszeczkę utrudnić grę, bo za chwilę znowu wszystko się znudzi i każdy będzie chciał coś nowego, a tak to im dłużej będzie trzeba zdobyć coś co jest dobre (czyt. silne) to tym lepiej, bo w końcu dojdzie to tego, że każdy dostanie MG, bo nie będzie sensu nic dodawać ze względu na dostępność wszystkiego Język
Z tym MG to trochę przesadziłeś xd

"Cukierki masz tylko po to, aby szybciej wyexpić niż normalnie i nikt ci ich nie każe kupować, więc skoro je wydajesz na wyexpienie to nie powinno to być, że tak powiem wliczane w rozmienianie."
Nie wiem czy o tym wiesz, ale od 100 do 130 lvla można nabić lvl tylko cukierkami.

"Ogólnie powinniśmy się trzymać tego, że to rozmienienie shiny nie powinno wpłynąć na grę w takim stopniu, że nagle wszystko będzie łatwiejsze i każde działanie zawsze będzie przynosiło wielkie korzyści."
Dlatego na 100 lvlu otrzymasz tylko 70% orbów i hajsu, a żeby mieć 100% trzeba wydać hajs na cukierki, które nie są w cale tanie :/
Moja propozycja odnośnie tych diamentów byłaby następująca (oczywiście można ją zmienić lub trochę ulepszyć Oczko):

Załóżmy, że wykorzystany zostanie podział przedstawiony przez goku:
1-40lvl 20%
41-60lvl 40%
61-90lvl 60%
91-100lvl 70%
105lvl 75%
110lvl 80%
115lvl 85%
120lvl 90%
125lvl 95%
130lvl 100%

i teraz nie wiem czy to byłby dobry pomysł, sami ocenicie Oczko
Diamentami moglibyśmy wykupić szansę na dodatkowe 30% albo 20% (ilość % jeszcze do ustalenia ;p) więcej orbów z rozmienienia shiny, ALE ta szansa byłaby nie zbyt wielka np. za każde 10 diamentów 2% szansy na coś takiego i trzeba ustalić limit np. możemy wykorzystać max 50 diamentów, czyli 10% szans na zdobycie bonusa do rozmienienia.

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ;p Mam nadzieję, że tak ;p
Napiszcie co o tym myślicie i co ewentualnie można byłoby zmienić/poprawić.
(08-09-2016, 13:47 )OusterR napisał(a): [ -> ]Nie wiem czy o tym wiesz, ale od 100 do 130 lvla można nabić lvl tylko cukierkami.

Nie wiedziałem o tym, więc zwracam honor Duży uśmiech

Ogólnie co do tego 100% na 130 lvl... nie! Dajmy na to, że wbijasz 130lvl shiny po czym rozmieniasz go i sprzedajesz orby czy cokolwiek tam robisz. W tym momencie zwracają ci się orby i możesz robić kolejnego shiny. Niby musisz wydać na cukierki etc., ale jeśli odzyskujesz 100% orbów, które są jedynie po przez łopaty do zdobycia to czemu by w równym stopniu nie dawać dziennie kilku łopat dla każdego gracza czy ogólnie zrobić je darmowymi? To powinno być ciężkie do zdobycia i wartościowe, a skoro już się skusiłeś na tego shiny i wyexpiłeś go etc. to albo go zostawiasz, a jak nie to zwracają ci się orby, lecz niewielka ich ilość. Rozumiem, że nie jest łatwo z orbami etc., ale nie róbmy też takiej sytuacji, gdzie wszystko będzie się zwracało w 100%. Jeśli decydujesz się na coś to konsekwencje muszą być.

Co do diamentów to mogą zwiększać szansę, ale nie ma możliwości, abyś odzyskał 100%. Proponuję coś takiego:

1-20/30lvl - 100%
21/31-50lvl - 75%
51-100lvl - 50%
101+ - 25%
+ do wszystkich zmian powyżej 21/31lvl +10% z diamentów, gdzie za 5/10 diamentów dostajesz 1%.

Oczywiście procenty można zmienić, więc w takiej sytuacji diamenty będą miały trochę większą wartość, a orby i łopaty będą nadal dość drogie, aby były warte kupna.
Co wy macie z tym 130 lvl... Rozmieniasz shiny którego wyexpiłeś na maksymalny poziom? Po cholerę? Skoro już go wyexpiłeś, to nie jest możliwe, żeby był bezużyteczny lub odstający od reszty...

Dobry pomysł z diamentami, coś kmińcie z nimi. Żadnego zwrotu cukierków/td nie przewiduje.


Ale serio, wytłumaczcie mi to, o po co wam wymienia shiny z 130 lvl...
Egi no właśnie chodzi o to żeby nie było warto ;p ale jeśli już ktoś się zdecyduje, no to dostanie więcej orbów niż za 100 lvl, to chyba logiczne ;p

pw1602 chyba cie do końca nie rozumiem ;p przecież tu właśnie chodzi o utrudnienia, nikt nie mówi o pójściu na łatwiznę i odzyskaniu 100%, właśnie chodzi o to, że gdy kupisz cuksy stracisz dodatkowo 60-90td, więc wątpię, by ktoś w ogole robił poka na ten lvl i go rozmieniał ;p ale jeśli już ktoś się zdecyduje, no to nie będzie raczej to zbyt opłacalne nawet jeśli odzyska 100% orbów.
Stron: 1 2 3