PokeXGames.pl & Poke-Evo.com FORUM by SHARP#TEAM
Błyszczące kamienie - Wersja do druku

+- PokeXGames.pl & Poke-Evo.com FORUM by SHARP#TEAM (https://forum.pokexgames.pl)
+-- Dział: Forum (https://forum.pokexgames.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje (https://forum.pokexgames.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Błyszczące kamienie (/showthread.php?tid=2521)

Strony: 1 2


Błyszczące kamienie - Elveres - 02-02-2018

Witam,

Chciałbym poznać opinie graczy na temat błyszczących kamieni. Hity zadawane przez pokemony +30 moim zdaniem psują balans całej gry. Co bardzo psuje rozgrywkę.

PS Swoje decyzje proszę uzasadniać. Wszystkie dane będą weryfikowane.


RE: Błyszczące kamienie - Davin - 02-02-2018

Elveres moje zdanie już zna, dla mnie błyskotki to rak który wyniszcza serwer od środka.
Zmniejszyłbym jego boost o co najmniej polowę.


RE: Błyszczące kamienie - Wayne - 02-02-2018

Dla mnie boost jest zdecydowanie za mocny, hity powinni zostać obniżone co najmniej o połowę


RE: Błyszczące kamienie - Elveres - 02-02-2018

Ci co są na nie. Proszę uzasadnić dlaczego. Inaczej głosy nie będą brane pod uwagę.


RE: Błyszczące kamienie - Ithuriel - 02-02-2018

Ja podobnie jak Davin. To się nadaje do śmieci, ale teraz jest na to za późno, chyba że ktoś będzie oddawał każdemu pp za kamyczki, niestety nawet za te lootnięte by trzeba było (bo nie da się tego sprawdzić). Oczywiście biorąc pod uwagę, że to na 99,99% jest niemożliwe to zmniejszyć boosta o połowę albo zmienić maksymalnego upka na +20 a tym kilku osobom co mają wyżej oddać kamienie i po sprawie.


RE: Błyszczące kamienie - Shany - 02-02-2018

Miss click, moze jakos to zmienic zebym byl ma tak?
Ciezko sie operuje na telefonie forum.


RE: Błyszczące kamienie - Elveres - 02-02-2018

Zmniejszenie max plusa podoba mi się ten pomysł. O połowę dmg to by było do testu, ale już jakieś możliwości mamy. Nie da się po prostu zrobić idealnego balansu pod pokemony. Bo musiałbym brać maxymalną siłę pokemona, czyli +30. A nie każdego stać żeby wydawać tyle kasy lub stać na legach i dropić. Dlatego uważam, że powinny zajść zmiany. Jeżeli dałbym balans jak powyżej normalni gracze nie mieli by szans na expa. Proszę zwrócić uwagę na ten problem. Siła pokemona wzrasta kiedy nabijemy lvl tak samo jak hp.


RE: Błyszczące kamienie - osadnik - 02-02-2018

Przy +20 pokemon zadaje obrażenie o 100% większe i na tym bym go zostawił.


RE: Błyszczące kamienie - Ithuriel - 02-02-2018

Tak jeszcze dopisze.
Zmniejszenie dmg będzie nie fair w stosunku do osób mających +30, bo jednak trochę hajsu trzeba na te "marne" (względem ceny) 50% wydać.


RE: Błyszczące kamienie - Pokermaster - 02-02-2018

(02-02-2018, 18:03 )osadnik napisał(a): Przy +20 pokemon zadaje obrażenie o 100% większe i na tym bym go zostawił.

Jestem tego samego zdania co Osadnik.

EDIT:
Zrobienie pokemona od +20-30 kosztuje 255 Błyszczących Kamieni a zrobienie pokemona od +1-20 kosztuje 210 Błyszczących Kamieni dlatego wszyscy wyjdą na + i nikt nie powinien narzekać na obniżkę do max +20.


RE: Błyszczące kamienie - Vatasha - 02-02-2018

Trzeba się napracować żeby wbić poka na +30 więc myśle że system jest ok i go tak zostawić albo tak jak napisał Osa zostawić na + 20


RE: Błyszczące kamienie - Elveres - 02-02-2018

czarek4321, Glajpik, MasterJanek ----> Czekam na wasze argumenty jeżeli ich nie przedstawicie głosy nie będą brane pod uwagę. Co do pokemonów +20 wtedy musiałby być sporo zwrotów myślę, że dostosowanie odpowiednio balansu wystarczy.


RE: Błyszczące kamienie - xiggortm - 02-02-2018

Moim zdaniem powinnismy to zostawic nie duzo osob ma pokemony powyzej +20 jak juz to kupuje pp i wplaca na serwer moze jest roznica miedzy mewtwo +1 a +20 ale ludzie wydali hajs zeby zrobic pokemony +20 i wyzej i teraz nagle bd miec tak jakby o polowe mniej ja szegolnie wplacilem na serwer i wydalem wlasne pieniadze w blyszczaki wiec niechcialbym zebym to stracic inni pewnie tez zwlaszcza Ci co maja +30.

PS: Popieram odpowiedz Osadnika.


RE: Błyszczące kamienie - Monty - 02-02-2018

Nie jest za silny...
Po 1 zrobienie pełnego boosta jest cholernie drogie, a pok w którego władowało się tyle kasy powinien mieć solidny bonus...

Po 2 jakbym był na "tak" to byłbym za zmianami, a w tej kwestii za zmianami nie jestem... kamyki zostały dodane do sms shopu, ludzie wydali na nie pieniądze to lepiej ich na razie nie ruszać...

Tykanie sms shop'a kończyło się różnie, a jak na razie mam wrażenie, że atmosfera i tak jest "napięta" (?)... więc lepiej z tym poczekać.


RE: Błyszczące kamienie - Pokermaster - 02-02-2018

(02-02-2018, 21:04 )Monty napisał(a): Nie jest za silny...
Po 1 zrobienie pełnego boosta jest cholernie drogie, a pok w którego władowało się tyle kasy powinien mieć solidny bonus...

Po 2 jakbym był na "tak" to byłbym za zmianami, a w tej kwestii za zmianami nie jestem... kamyki zostały dodane do sms shopu, ludzie wydali na nie pieniądze to lepiej ich na razie nie ruszać...

Tykanie sms shop'a kończyło się różnie, a jak na razie mam wrażenie, że atmosfera i tak jest "napięta" (?)... więc lepiej z tym poczekać.

Po 1 jeżeli boost zostanie zniesiony do +20 będzie to wymaxowanie pokemona będzie o połowę tańsze ponieważ będzie potrzebne mniej kamieni.

Po 2 Jeżeli doszłoby do zmiany max boosta to wszystkie kamienie byłyby zwracane więc nikt na tym by nie stracił ani grosza.

Ja nie mam wrażenia "napiętej" atmosfery bo temat tych kamieni był poruszany już bardzo dawno tylko nigdy nikt jeszcze nie podjął kroku aby coś z tym zrobić.


RE: Błyszczące kamienie - Convertos - 02-02-2018

Oczywiście, że ten cały boost jest za bezsensu,ale na to już za późno trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.Pozostało go jedynie zmniejszyć z maksymalnego dmg +30 ze 150% zmniejszyć na te 75%.Albo jak tu inni proponują zostawić max na +20 z dmg 100%.Tylko później osoby mające +30 były by stratne za dużo ich co prawda niema,ale z każdym trzeba się liczyć.I jeszcze jedno proszenie (Czarka4321,Glajpika,MasterJanka) o argumenty.Dla nie poznaki rzecz jasna jest kpiną bo i tak ich zdanie niema tutaj dla ciebie najmniejszego znaczenia czegokolwiek by nie napisali, tak jak i moje zdanie oczywiście.Ja napisałem tylko wyłącznie dla zasady.


RE: Błyszczące kamienie - Pokermaster - 02-02-2018

(02-02-2018, 21:25 )Convertos napisał(a): Oczywiście, że ten cały boost jest za bezsensu,ale na to już za późno trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.Pozostało go jedynie zmniejszyć z maksymalnego dmg +30 ze 150% zmniejszyć na te 75%.Albo jak tu inni proponują zostawić max na +20 z dmg 100%.Tylko później osoby mające +30 były by stratne za dużo ich co prawda niema,ale z każdym trzeba się liczyć.I jeszcze jedno proszenie (Czarka4321,Glajpika,MasterJanka) o argumenty.Dla nie poznaki rzecz jasna jest kpiną bo i tak ich zdanie niema tutaj dla ciebie najmniejszego znaczenia czegokolwiek by nie napisali, tak jak i moje zdanie oczywiście.Ja napisałem tylko wyłącznie dla zasady.

Ehh powtarzam to sporo razy ale powtórzę jeszcze raz że nikt stratny nie będzie jeżeli zmienią z max +30 na +20 ponieważ koszt zrobienia pokemona na +20 wynosi 210 Błyszczących Kamieni a z poziomu +20 do +30 koszt wynosi 255 Błyszczacych Kamieni czyli te osoby które mają aktualnie jakiegoś pokemona +30 odzyskaliby 255 Błyszczących Kamieni co spowodowałoby że mogliby zrobić następnego pokemona +20 i by im jeszcze trochę kamieni zostało. Nikt na tym nie straci...


RE: Błyszczące kamienie - Kisame - 02-02-2018

(02-02-2018, 21:35 )Pokermaster napisał(a):
(02-02-2018, 21:25 )Convertos napisał(a): Oczywiście, że ten cały boost jest za bezsensu,ale na to już za późno trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.Pozostało go jedynie zmniejszyć z maksymalnego dmg +30 ze 150% zmniejszyć na te 75%.Albo jak tu inni proponują zostawić max na +20 z dmg 100%.Tylko później osoby mające +30 były by stratne za dużo ich co prawda niema,ale z każdym trzeba się liczyć.I jeszcze jedno proszenie (Czarka4321,Glajpika,MasterJanka) o argumenty.Dla nie poznaki rzecz jasna jest kpiną bo i tak ich zdanie niema tutaj dla ciebie najmniejszego znaczenia czegokolwiek by nie napisali, tak jak i moje zdanie oczywiście.Ja napisałem tylko wyłącznie dla zasady.

Ehh powtarzam to sporo razy ale powtórzę jeszcze raz że nikt stratny nie będzie jeżeli zmienią z max +30 na +20 ponieważ koszt zrobienia pokemona na +20 wynosi 210 Błyszczących Kamieni a z poziomu +20 do +30 koszt wynosi 255 Błyszczacych Kamieni czyli te osoby które mają aktualnie jakiegoś pokemona +30 odzyskaliby 255 Błyszczących Kamieni co spowodowałoby że mogliby zrobić następnego pokemona +20 i by im jeszcze trochę kamieni zostało. Nikt na tym nie straci...
Tak tak, ale najpierw musieli by je odzyskać.A kto by im je oddał ktoś o swojej,genialnej intuicji, który nie potrafi przyznać się do błędu i co chwile zmienia zdanie.O to mi chodziło i dobrze o tym wiesz.Bo wiem, że teoretycznie byli by na plusie 255 błyszczących kamyszków i starczyło by im na zrobię 2 poka +20 i zostało by im jeszcze 45 kamyszków na plusie.


RE: Błyszczące kamienie - Ithuriel - 02-02-2018

Pomijając fakt, że nikt by na tym nie stracił to przy zmniejszeniu boosta do +20 byłoby 100% dmg a przy zmniejszeniu o połowę tego co jest obecnie na +30 byłoby 75%. Więc chyba lepiej byłoby mieć 2 poki na +20 ze 100% dmg niż jednego +30 z 75% za 2 razy większą kwotę. Mam nadzieje że nie namieszałem.


RE: Błyszczące kamienie - Monty - 02-02-2018

(02-02-2018, 21:35 )Pokermaster napisał(a): Ehh powtarzam to sporo razy ale powtórzę jeszcze raz że nikt stratny nie będzie jeżeli zmienią z max +30 na +20 ponieważ koszt zrobienia pokemona na +20 wynosi 210 Błyszczących Kamieni a z poziomu +20 do +30 koszt wynosi 255 Błyszczacych Kamieni czyli te osoby które mają aktualnie jakiegoś pokemona +30 odzyskaliby 255 Błyszczących Kamieni co spowodowałoby że mogliby zrobić następnego pokemona +20 i by im jeszcze trochę kamieni zostało. Nikt na tym nie straci...

W takim wypadku nie chciałbym kamieni tylko zwrot pp =) ... i co teraz? Kamyki można zdobyć na 2 sposoby więc jak sprawdzić źródło?
Nad możliwością pewnych zmian myśli się zawczasu, a nie po fakcie...

PS:
"Ja nie mam wrażenia "napiętej" atmosfery bo temat tych kamieni był poruszany już bardzo dawno tylko nigdy nikt jeszcze nie podjął kroku aby coś z tym zrobić."

Nie musisz mieć takiego wrażenia... ważne, że pojawiają się kłótnie na shoutboxie i narzekania w grze Oczko