Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepisany Regulamin
Offline osadnik
Użytkownik

Liczba postów: 238
Liczba wątków: 29
Reputacja: 258
Napisano 08-07-2019, 13:19
Witam wszystkich bardzo serdecznie  Przytulanie

Zwracam się Egiliam bezpośrednio do Ciebie o nakreślenie jakiś zdrowych zasad panujących w tym naszym świecie pokemon.
Serwer zaczyna powoli odżywać, ludzi przybywa i pojawiają się konflikty.
Najświeższym problemem jest to durne "ksucie" czyli nic innego jak przeszkadzanie drugiej osobie w grze.
Pal licho jak to dzieje się na respach o dużej ilości mobków bo tam zawsze ktoś zgarnie coś dla siebie.
Ale jak kilku ludzi stanie na respie z jednym pokemonem to jedynie co z tego wyniknie to kłótnia i wzajemne oskarżanie się.
I jeżeli "ksucie" to przeszkadzanie drugiej osobie (czyli raczej zachowywanie się wbrew normom społecznym) a na to już paragraf jest.
f) Administracja ma prawo ukarać gracza, który naruszył zasady regulaminu, prawo lub zachowywał się wbrew normom społecznym.

Chciałbym też aby, niektórzy trenerzy zrozumieli, że w tym naszym kochanym świecie pokemon przebywają też inni ludzie.
I nie wszyscy mają tyle samo czasu na grę jak inni bo uczą się/pracują.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko rozstawieniu kilku postaci na legendach czy tam innych pokemonach i skakaniu po respach ale tylko wtedy jak są one wolne.
Jak ktoś stoi na jednym respie tygodniami/miesiącami to uszanujmy to a nie wbijajmy specjalnie skacząc po postaciach co 3/4min  O matko 

Wiem, że to jest trudny temat do weryfikacji i wskazania winnego. Ale nie chce mi się wierzyć Egi, że Ty chcesz to dalej tolerować i dawać przyzwolenie na takie zachowania. Bo gdy tylko wybucha kłótnia o te "ksucie"  to od razu pojawia się argument "Egi pozwolił to jest legalne"

Może pora jakoś się ustosunkować do tego i najlepiej zmienić ten "niepisany regulamin" aby "ksucie" nie było tolerowane.

Przecież nam wszystkim zależy na tym aby dobrze się bawić to dajmy też szanse innym  Serce

Bardzo ciekawi mnie tez opinia innych użytkowników forum co o tym wszystkim sądzicie? 

pozdrawiam,
Osadnikfans.

Odpowiedz
Offline XeNoK
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Liczba wątków: 0
Reputacja: 35
Napisano 08-07-2019, 13:30
Ze swojej strony dodam tylko, że skoro już powstało coś takiego, to prośba do reszty o nie ignorowanie tego, tylko wyrażenie swojego zdania na ten temat. Im więcej opinii tym łatwiej będzie podjąć decyzje, a jest to problem, bo w ostatnim czasie już było wiele kłótni o te ksucie, szczególnie na legendach. Co do tematu, to zgadzam się z Osadnikiem i uważam, że zmiana w regulaminie jest konieczna, aby takie sytuację się nie powtarzały, więc mam nadzieje Egi, że nie olejesz tematu i wysłuchasz zdania reszty graczy. Nie zapomnijmy zachować też kultury, bo nie po to podejmujemy tu dyskusje, żeby się wyzywać czy kogoś obwiniać Uśmiech

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Liczba postów: 83
Liczba wątków: 5
Reputacja: 46
Napisano 08-07-2019, 15:29
Powinno zostac tak jest jest, poniewaz tutaj nie ma pvp i jedynie jak mozna kogos wkurzyc/mscic sie to wlasnie wybijajac mu legi czy inne poki. Gdyby bylo tutaj pvp to zabijanie graczy podchodziloby pod ksucie/przeszkadzanie?  Duży uśmiech

No ale dobra, powiedzmy, ze bedzie zakaz ksucia na legendach i co wtedy? Przyjdzie ci taki kanopus albo eliana i beda stac 24h i juz zadna osoba nie bedzie miala prawa wejsc bo bedzie jej to grozilo banem? Tylko ciekawe potem jak to udowodnisz kto byl pierwszy O matko

Jesli ktos sie nie umie z kims dogadac co do legend albo nawet nie probuje tak jak Eliana Szczerbol  to wtedy panuje zasada zabijania Ninja kto pierwszy ten lepszy  Ninja

Takie jest moje zdanie na ten temat

[Obrazek: IWZVdLO.png]
Odpowiedz
Offline XeNoK
Początkujący
**

Napisano 08-07-2019, 15:59
Eli nie siedzi 24/7, tylko po 2-3 godziny więc to nie jest tak, że nikt nie ma prawa wejść, bo przez resztę dnia jej nie ma, bez sensu przytoczona w tym argumencie. To samo jeśli chodzi o dogadanie się, bo inaczej to wygląda, jeśli najpierw poprowadzi się normalną rozmowę i ustali, kto, co i jak, a inaczej jeśli ktoś wchodzi bez słowa i wybija na zasadzie "kto pierwszy", przy okazji jak to ładnie ująłeś, denerwując.

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 16:16
" Eli nie siedzi 24/7, tylko po 2-3 godziny więc to nie jest tak, że nikt nie ma prawa wejść, bo przez resztę dnia jej nie ma, bez sensu przytoczona w tym argumencie."

To byl tylko przyklad  O matko

--------------------

" To samo jeśli chodzi o dogadanie się, bo inaczej to wygląda, jeśli najpierw poprowadzi się normalną rozmowę i ustali, kto, co i jak, a inaczej jeśli ktoś wchodzi bez słowa i wybija na zasadzie "kto pierwszy", przy okazji jak to ładnie ująłeś, denerwując."

Jesli loguje na legende i ktos wyskakuje mi od razu z tekstami typu " wyjazd " to chyba wiadomo ze bede mial to gdzies i zignoruje, bo to nie jest zadne dogadywanie sie. A co do eliany to nawet nie probowala sie dogadywac, zalogowala i stala obok mnie probujac zabijac, nawet nie potrafi napisac glupiego czesc tylko wyzywac od zjebow i wyganiac, bo wielka pani zalogowala co mysli ze jak jest dziewczyna to kazdy bedzie jej schodzil z drogi  O matko

Odpowiedz
Niedostępny Thcs
Użytkownik

Liczba postów: 80
Liczba wątków: 7
Reputacja: 37
Napisano 08-07-2019, 16:18
-
(08-07-2019, 15:29 )Kanopus napisał(a): No ale dobra, powiedzmy, ze bedzie zakaz ksucia na legendach i co wtedy? Przyjdzie ci taki kanopus albo eliana i beda stac 24h i juz zadna osoba nie bedzie miala prawa wejsc bo bedzie jej to grozilo banem? Tylko ciekawe potem jak to udowodnisz kto byl pierwszy O matko
Wystarczy sprawdzić nagranie z daty i godziny i wiadomo kto jest pierwszy Uśmiech

(08-07-2019, 15:29 )Kanopus napisał(a): Powinno zostac tak jest jest, poniewaz tutaj nie ma pvp i jedynie jak mozna kogos wkurzyc/mscic sie to wlasnie wybijajac mu legi czy inne poki. Gdyby bylo tutaj pvp to zabijanie graczy podchodziloby pod ksucie/przeszkadzanie?  Duży uśmiech
Nie wiem jakim cudem w pvp dostrzegasz ksucie ale ok.
Co do tamatu to regulamin cały przydałoby się poprawić bo jest stary i dużo rzeczy nie zostało tam ujęte za które dostaje się bany a potem jest płacz na forum bo nie wiadomo za co jest ban a gdy zostanie podany powód to dostaje się odpowiedź "Ale tego nie ma w regulaminie" wszystko jest do ogarnięcia ale nie wszystko na raz tyle ode mnie

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 16:20
Ok, czekam na wprowadzenie zakazu ksucia Język Bede stal caly dzien a niech tylko ktos mi wbije to od razu banik <3

Odpowiedz
Niedostępny Thcs
Użytkownik

Liczba postów: 80
Reputacja: 37
Napisano 08-07-2019, 16:31
(08-07-2019, 16:20 )Kanopus napisał(a): Ok, czekam na wprowadzenie zakazu ksucia Język Bede stal caly dzien a niech tylko ktos mi wbije to od razu banik <3

Ja Ci wbije jako pierwszy, stać tam będzie można byleby nie bić ;c

Odpowiedz
Offline XeNoK
Początkujący
**

Napisano 08-07-2019, 16:44
Nie musi się z Tobą witać, więc tego nie wymagaj. A jeśli wchodzisz i ktoś Ci pisze "wyjazd" lub jak Eli
po prostu stanie i będzie biła, to Ty okaż się tym mądrzejszym i spróbuj rozmowy, dyplomacji, korona chyba z głowy nie spadnie. Wydaje mi się, że bez powodu też nie wyzywała, ewentualnie poczekamy co ona będzie miała do powiedzenia w tej sprawie. Z resztą czepiasz się tylko jej, kiedy jak mówiłem jest na tym artku raptem 2 godziny, kiedy Ty siedzisz na serwerze praktycznie cały dzień z jakimiś tam małymi przerwami. Gdybyś miał trochę oleju w głowie odstąpiłbyś jej czy komuś innemu z powodu zwykłej kultury, bo i tak będziesz miał wolnego respa w nocy i nad ranem przez te parę godzin

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 16:50
(08-07-2019, 16:44 )XeNoK napisał(a): Nie musi się z Tobą witać, więc tego nie wymagaj. A jeśli wchodzisz i ktoś Ci pisze "wyjazd" lub jak Eli
po prostu stanie i będzie biła, to Ty okaż się tym mądrzejszym i spróbuj rozmowy, dyplomacji, korona chyba z głowy nie spadnie. Wydaje mi się, że bez powodu też nie wyzywała, ewentualnie poczekamy co ona będzie miała do powiedzenia w tej sprawie. Z resztą czepiasz się tylko jej, kiedy jak mówiłem jest na tym artku raptem 2 godziny, kiedy Ty siedzisz na serwerze praktycznie cały dzień z jakimiś tam małymi przerwami. Gdybyś miał trochę oleju w głowie odstąpiłbyś jej czy komuś z powodu zwykłej kultury, bo i tak będziesz miał wolnego respa w nocy i nad ranem przez te parę godzin

Odstapilbym jej gdyby tylko chciala i w normalny sposob napisala do mnie a nie po chamsku wyganiala po czym wyzywala od zjebow a na sam koniec pisala do ludzi zeby mnie wygonili xD

Odpowiedz
Offline XeNoK
Początkujący
**

Napisano 08-07-2019, 16:53
Nie pisała do nikogo, żeby Cie ktoś wyganiał mogę Ci to powiedzieć od razu Uśmiech

Odpowiedz
Offline osadnik
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 16:54
Przecież Eli nikogo nie prosiła  O matko Pewnie chodzi Ci o mnie kiedy prosiłem żebyś jej odstąpił na te dwie godzinki ale przecież Cie nie wyginałem tylko prosiłem... Piszmy prawdę proszę.

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 16:58
(08-07-2019, 16:54 )osadnik napisał(a): Przecież Eli nikogo nie prosiła  O matko Pewnie chodzi Ci o mnie kiedy prosiłem żebyś jej odstąpił na te dwie godzinki ale przecież Cie nie wyginałem tylko prosiłem... Piszmy prawdę proszę.

Ale to chyba ona powinna ze mna sie o tym dogadac Duży uśmiech  Lotne w tym tygodniu jeszcze ta glupia karte i bedzie spokoj z tymi ksuciami xD

Odpowiedz
Online Czesia
Użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 188
Napisano 08-07-2019, 17:01
Cytat:Egiliam

Ksucie jest dozwolone i może wam zabijać te legendy ile chce. Idk po co zaczynasz go wyzywać, skoro nie robi nic złego... ogar

Ksucie na respach gdzie jest dużo mobów nie ma problemu też jestem za tym ale na pojedyńczym respie, tu chyba coś jest nie tak.
Nie sądzę Egiliam, że pisząc owe słowa miałeś na myśli, by tym samym dać przyzwolenie Kanopusowi na wkurzanie innych i mszczenie się na nich. A jak sam napisał, właśnie po to jest mu potrzebne Twoje "błogosławieństwo".
Z jednej strony pilnuje się tu porządku, by ludzie zachowywali się do siebie normalnie a nie wyzywali się.
Z drugiej strony przyzwolenie na takie prowokacje w wydaniu Kanopusa prowadzi do zachowań zakazanych.
Ludzie się wściekają, próbują walczyć zwołując innych na pomoc a w końcu wyzywają bo nerwy im puszczają. 
Kanopus, zająłeś wszystkie respy  nie szanujesz innych, sam nie jesteś w stanie dogadać się z osobą, która jest na respie przed tobą a żądasz, by inni dogadywali się z tobą.
" o łaskawco kanopusie, proszę pozwól mi pobić legendę!"
Za moment dojdzie do tego, że zaczniesz pobierał haracz.

Egiliam, nie powinno tak być, jednak decyzja należy do Ciebie.

Odpowiedz
Offline osadnik
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 17:04
(08-07-2019, 16:58 )Kanopus napisał(a):
(08-07-2019, 16:54 )osadnik napisał(a): Przecież Eli nikogo nie prosiła  O matko Pewnie chodzi Ci o mnie kiedy prosiłem żebyś jej odstąpił na te dwie godzinki ale przecież Cie nie wyginałem tylko prosiłem... Piszmy prawdę proszę.

Ale to chyba ona powinna ze mna sie o tym dogadac Duży uśmiech  Lotne w tym tygodniu jeszcze ta glupia karte i bedzie spokoj z tymi ksuciami xD

I jeszcze dodam, że jak Eli chciała się z Tobą dogadać to kazałeś jej serduszka wysyłać  O matko O matko O matko O matko O matko O matko O matko O matko
To nie dziwie się, że mogła się zdenerwować.

Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 17:37
(08-07-2019, 17:01 )Czesia napisał(a):
Cytat:Egiliam

Ksucie jest dozwolone i może wam zabijać te legendy ile chce. Idk po co zaczynasz go wyzywać, skoro nie robi nic złego... ogar

Ksucie na respach gdzie jest dużo mobów nie ma problemu też jestem za tym ale na pojedyńczym respie, tu chyba coś jest nie tak.
Nie sądzę Egiliam, że pisząc owe słowa miałeś na myśli, by tym samym dać przyzwolenie Kanopusowi na wkurzanie innych i mszczenie się na nich. A jak sam napisał, właśnie po to jest mu potrzebne Twoje "błogosławieństwo".
Z jednej strony pilnuje się tu porządku, by ludzie zachowywali się do siebie normalnie a nie wyzywali się.
Z drugiej strony przyzwolenie na takie prowokacje w wydaniu Kanopusa prowadzi do zachowań zakazanych.
Ludzie się wściekają, próbują walczyć zwołując innych na pomoc a w końcu wyzywają bo nerwy im puszczają. 
Kanopus, zająłeś wszystkie respy  nie szanujesz innych, sam nie jesteś w stanie dogadać się z osobą, która jest na respie przed tobą a żądasz, by inni dogadywali się z tobą.
" o łaskawco kanopusie, proszę pozwól mi pobić legendę!"
Za moment dojdzie do tego, że zaczniesz pobierał haracz.

Egiliam, nie powinno tak być, jednak decyzja należy do Ciebie.

Ale zes glupot nawypisywala O matko 

"Kanopus, zająłeś wszystkie respy  nie szanujesz innych, sam nie jesteś w stanie dogadać się z osobą, która jest na respie przed tobą a żądasz, by inni dogadywali się z tobą."

Stoje jedynie na artku, a loguje na inne tylko gdy sa wolne. Od nikogo nie wymagam dogadywania sie ani z nikim sam pierwszy sie nie dogaduje, bo jak sam junior napisal kiedys " przecież nie ma czegoś takiego jak "zajmowanie sobie respa" możesz też wchodzić co 3 minuty i zabijać każdemu innemu" a teraz ciekawe czemu nagle magicznie zmienil swoje zdanie zdanie. Corrupted? Oczko  Mi te nie raz wbijali na legendy i jakos nie krecilem z tego zadnej afery tylko ignorowalem taka osobe, bo ksucie jest dozwolone i jest ono elementem gry. Na kazdym profesjonalnym serwerze takie cos zawsze bedzie dozwolone, bo jest to jakas rywalizacja o zabijanie bossow. Ciekawe jakby na rl tibi za takie cos banowali  O matko

"Nie sądzę Egiliam, że pisząc owe słowa miałeś na myśli, by tym samym dać przyzwolenie Kanopusowi na wkurzanie innych i mszczenie się na nich."

Probą lotniecia karty i dropienie blyskow nazywasz mszczeniem sie na innych?

"Za moment dojdzie do tego, że zaczniesz pobierał haracz."

Moglbym bo jest to element gry ale na kase nie narzekam  O matko

A ja dalej nie rozumiem w jakim celu powstal ten temat. Dodanie zakazu ksucia legend bedzie skutowalo jeszcze wiekszym placzem na forum niz jest teraz i wieksza iloscia banow

Odpowiedz
Offline osadnik
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 18:00
"A ja dalej nie rozumiem w jakim celu powstal ten temat. Dodanie zakazu ksucia legend bedzie skutowalo jeszcze wiekszym placzem na forum niz jest teraz i wieksza iloscia banow" 

^^
A mi się wydaje, że będzie całkowicie odwrotnie i ludzie zaczną rozmawiać ze sobą i się dogadywać jeżeli będą wiedzieć, że jest to niedozwolone.
No i nie będzie jak się mścić i wkurzać innych  Serce Serce Serce
Właśnie to tego powinniśmy dążyć aby do gry wchodziło po to aby się cieszyć i miło spędzać czas a nie robić komuś na złość  Przytulanie

Odpowiedz
Offline Davin
Użytkownik

Liczba postów: 121
Reputacja: 49
Napisano 08-07-2019, 18:23
Konopus usmialem sie jak czytalem twoje wypowiedzi, a jak zaczales Eli wytykac to co sam robisz to mialem juz totalny ubaw hipokryto.
Jedyna osoba na tym serwerze ktora nie umie sie z nikim godadac jestes Ty i nie jedna osoba Ci to powie.

"Probą lotniecia karty i dropienie blyskow nazywasz mszczeniem sie na innych?" -
Czesi raczej chodzilo o to: "Powinno zostac tak jest jest, poniewaz tutaj nie ma pvp i jedynie jak mozna kogos wkurzyc/mscic sie to wlasnie wybijajac mu legi czy inne poki." wystarczy wiedziec co sie wczesniej pisalo

Eli do Ciebie nie pisze nawet bo wie ze szkoda na to czasu. Jak ktos siedzi na legendzie sam sam mu sie wbijasz bez pytania.
Dodatkowo twoj tekst w ktoryms z twoich tematow ze Eli ma sie zegnac z artkiem bo bedziesz lotac karte napewno jej nie sklonila do tego zeby z kim taki wgl gadac

[Obrazek: 65bymx.png]
Odpowiedz
Offline Kanopus
Użytkownik

Napisano 08-07-2019, 18:36
(08-07-2019, 18:23 )Davin napisał(a): Konopus usmialem sie jak czytalem twoje wypowiedzi, a jak zaczales Eli wytykac to co sam robisz to mialem juz totalny ubaw hipokryto.
Jedyna osoba na tym serwerze ktora nie umie sie z nikim godadac jestes Ty i nie jedna osoba Ci to powie.

"Probą lotniecia karty i dropienie blyskow nazywasz mszczeniem sie na innych?" -
Czesi raczej chodzilo o to: "Powinno zostac tak jest jest, poniewaz tutaj nie ma pvp i jedynie jak mozna kogos wkurzyc/mscic sie to wlasnie wybijajac mu legi czy inne poki." wystarczy wiedziec co sie wczesniej pisalo

Eli do Ciebie nie pisze nawet bo wie ze szkoda na to czasu. Jak ktos siedzi na legendzie sam sam mu sie wbijasz bez pytania.
Dodatkowo twoj tekst w ktoryms z twoich tematow ze Eli ma sie zegnac z artkiem bo bedziesz lotac karte napewno jej nie sklonila do tego zeby z kim taki wgl gadac

Powidziala to osoba ktora wbijala mi wczesniej na mew2 i chowala sie w jaskini myslac, ze cie nie widze  xD  O matko 

"Dodatkowo twoj tekst w ktoryms z twoich tematow ze Eli ma sie zegnac z artkiem bo bedziesz lotac karte napewno jej nie sklonila do tego zeby z kim taki wgl gadac"

Jesli sie jest sztywniakiem takim jak ty i najwidoczniej ona i bierze wszystko na powaznie to juz nie moj problem.

Odpowiedz
Offline XeNoK
Początkujący
**

Napisano 08-07-2019, 18:44
"Jesli sie jest sztywniakiem takim jak ty i najwidoczniej ona i bierze wszystko na powaznie to juz nie moj problem"

To ludzie mają się domyślać o co chodzi w Twoich wypowiedziach? Czy to żart? ironia? powaga? No proszę Cie typie. Prowokujesz sytuacje, szukasz atencji u ludzi swoimi durnymi zachowaniami. Pójdzmy na kompromis, gdzie i Ty i inni będą mieli swoje 5 minut na łapanie legend czy dropienie kart w ciągu dnia i będzie po sprawie.

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości