Ankieta: Co dalej?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
1. Reset white i nowy świat
21.05%
4 21.05%
2. Zostawiamy white i dodajemy nowy świat
78.95%
15 78.95%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie do wszystkich graczy
Offline Naxer
#1
-._.-
******



Liczba postów: 159
Liczba wątków: 15
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 71
Napisano 08-01-2022, 17:22
Witajcie,
jak sami widzicie od dłuższego czasu nic na serwerze się nie dzieje ze względu na to że nie mamy czasu a więc wychodzimy do was z propozycją.
Mianowicie zostawiamy wam 2 opcje do wyboru (po przez ankietę)
1. Robimy reset na świecie white (konta i wszystkie pkt premium na nich pozostaną bez zmian) oraz uruchamiamy nowy świat ze zmniejszonym expem
2. Zostawiamy świat white w stanie obecnym i uruchamiamy drugi świat [b]ze zmniejszonym expem

Na obu światach będą wprowadzane mniejszy update'y

Powyższa ankieta powstała ze względu, że dużo osób pytało wielokrotnie o resety postaci dodam tylko że obecna edycja trwa już ponad 8 lat.
[/b]



Aby głos został zaliczony należy w poście napisać dlaczego akurat ten wybór oraz podać swój nick z gry
Ankieta zostanie zamknięta 15-01-2022

Offline Stefan Krol Zydowski
#2
Dużo pisze
****



Liczba postów: 351
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 118
Napisano 08-01-2022, 19:46
2. - bo się znam lol
nie muszę się przedstawiać.


[Obrazek: 3dcce62dbd0f0.gif]


Stefan Krol Zydowski[516]
Stefix[202]
Dealer[94]
King[300]
Qryi[200]
^^^^^
Moje chary    
Więcej info o kontakcie do mnie  w  opisie postaci na profilu w forum.
Pozdrowionka
Offline Bayu
#3
Użytkownik
***



Liczba postów: 54
Liczba wątków: 5
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 26
Napisano 08-01-2022, 19:50
2. - Bo lubie patrzec jaki jestem obrzydliwie bogaty <3 Nick : Bayharborbutcher


[Obrazek: 34599256_350x350.png]
Offline Poke Polak
#4
Użytkownik
***



Liczba postów: 61
Liczba wątków: 11
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 26
Napisano 08-01-2022, 21:44
Witam,
Wybieram opcję 2. Ponieważ reset świata White, przy jednoczesnym włączeniu nowego świata byłby kompletnie bezsensownym posunięciem, ponieważ przy obecnej frekwencji mielibyśmy wówczas dwa puściutkie serwery. Nie oszukujmy się jeżeli nic nowego nie zostanie dodane frekwencja nie wyskoczy w górę, oczywiście będzie wyższa, ale będzie to tylko chwilowe. Obecna edycja na świecie white trwa około 8 lat, czyli większość istnienia serwera, wiele graczy spędziło grając na niej setki, tysiące, dziesiątki tysięcy godzin budując to, co teraz mają. Wbijając wiele leveli, na wielu postaciach, gromadząc kolekcję itów i pokemonów, będąc tu na dobre i na złe. Ci ludzie mieli (a niektórzy dalej mają) olbrzymią cierpliwość (nie oszukujmy się ostatnia nowość była w grudniu tamtego roku) do tego serwera, są wobec niego lojalni i w przypadku resetu white jak zostaliby za to wszystko wynagrodzeni?
A no tak, że straciliby wszystko, przytłaczającej większości z pewnością nie chciałoby się zaczynać od początku, na skutek czego Pokexgames.pl straciłoby swoją tożsamość, swoje korzenie i swoją bogatą historię. Zostałoby wyzerowane. Jak przychodzi nowy rok to, to co zrobiliśmy we wcześniejszych przecież nie znika, dalej jest przez kolejne lata, dlatego czemu server miałby to wszystko tracić?
Server white powinien pozostać w obecnej formie i służyć za poduszkę powietrzną dla dalszego rozwoju serva w wypadku jakiegoś niepowodzenia nowego świata. Dalej pozostaliby tutaj Ci gracze, a server w najgorszym rozrachunku wyszedłby na 0.
Skąd wiem, że nie chciałoby się wielu osobom zaczynać od nowa?
Ponieważ gram tu od 6 lat, poznałem przez ten czas wiele osób, z wieloma kontaktuję się do tej pory i znam ich zdanie. Wielu na pytanie: Czy chce się wam zaczynać od nowa?
Odpowiada: Nie
Reset tegoż świata byłby niepowetowaną stratą, której być może już nigdy server nie da rady odrobić.
Zostawmy w spokoju server white i skupmy się na nowym świecie, na którym nowi (ale pewnie i niektórzy starzy) gracze powitają lepsze jutro.
Byłem funem na serwerze o nazwie Baxpia, która dopiero w tym roku odrodziła się po latach. Dlaczego przestała istnieć?
Ponieważ były na niej ciągłe resety, gracze stopniowo przestawali grać, aż w końcu doszło do momentu w którym nie było już czego ratować. Strata całego dobytku wielu osób na servie na pewno nie przyciągnie nowych graczy, a wręcz ich odstraszy.
Do by było na tyle z mojej strony.

3majcie się cieplutko
Pozdrawiam Poke Polak

Offline Glajpik
#5
Początkujący
**



Liczba postów: 3
Liczba wątków: 1
Dołączył: Oct 2017
Reputacja: 6
Napisano 08-01-2022, 22:02
Głosuje na numer 2
Ponieważ ludzie wydają pieniądze itp by coś osiągnąć w grze i nie tylko. Poświęcają przede wszystkim swój cenny czas by coś tak naprawde mieć.

Offline siwek
#6
Początkujący
**



Liczba postów: 14
Liczba wątków: 0
Dołączył: Apr 2019
Reputacja: 1
Napisano 09-01-2022, 13:12
Głosuje na mr 2 Język
Nie bede od nowa expił 700 lvl Uśmiech Nie chce byc od nowa biedakiem Uśmiech

Offline bendzioes
#7
Początkujący
**



Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2021
Reputacja: 1
Napisano 09-01-2022, 13:18
Głosuje na opcje 2
ponieważ szkoda mi wydanych pieniędzy na grę Język
nick:bendzioes

Offline Lamberek
#8
Początkujący
**



Liczba postów: 10
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2020
Reputacja: 3
Napisano 09-01-2022, 17:49
Głos leci na nr 2

Niech zostanie White bez naruszenia sentyment do server oraz szkoda pln oraz czzsu .

Pozdrawiam Lamberek

Offline Kanopus
#9
Użytkownik
***



Liczba postów: 143
Liczba wątków: 8
Dołączył: May 2018
Reputacja: 87
Napisano 09-01-2022, 18:10
Numer 2.

Robienie resetu na white to jak swiadome dobicie ostatniego gwozdzia do trumny.
Nie po to ktos gra tu tyle lat by zaczynac od nowa. Ktos ma na to ochote to robi nowa postac. 
Resety sa dobre ale na serwerach pvp a nie rpg... ktos chyba o tym zapomnial.

Gdyby byla opcja numer 3 "zostawiamy white i nie otwieramy zadnego serwera" to wybralbym wlasnie ta. Otwieranie drugiego serwera na ktorym beda tak czeste updejty jak tutaj (bo sam naxer przyznaje ze ma wywalone na nowosci, gdyby nie mial to zawsze organizowalby troche na to czasu - dla chcacego nic trudnego) zaskutkuje tym, ze  beda wieksze pustki niz sa teraz, bo pare osob przejdzie na ten nowy swiat na ktorym i tak g.... bedzie sie dzialo.

ps.
poprzez* <- to pisze sie razem


[Obrazek: bM8OSK8.png]
Offline Duocrash
#10
Użytkownik
***



Liczba postów: 71
Liczba wątków: 30
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 15
Napisano 09-01-2022, 18:35
Witam, Opcja 2 ponieważ tak jak niektórzy pisali. Zabiło by kompletnie otsa.

Offline Ithuriel
#11
Dużo pisze
****



Liczba postów: 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 135
Napisano 09-01-2022, 20:14
Opcja nr 1, ale z małą poprawką - zamknąć to wszystko w ch**.

Argument na to jest prosty i podany w poście pierwszym

"jak sami widzicie od dłuższego czasu nic na serwerze się nie dzieje ze względu na to że nie mamy czasu"

"Na obu światach będą wprowadzane mniejszy update'"

Pani matematyka mówi, że 0 + 0 to dalej 0, więc nie wiem jak z braku czasu na 1 server znajdzie się czas na 2 servery. W teorii takie same, ale jak wszyscy dobrze wiemy przy updacie (XD) wybuchnie coś na jednym, coś innego na drugim i tyle z tej zmiany będzie.
O zabiciu pierwszego serva przy powstaniu nowego nie ma sensu pisać, bo trupa drugi raz się zabić nie da.

To by było na tyle, szkoda czasu na większe rozprawki. Pozostaje mi tylko mieć nadzieje, że Osa, Cześka, Davin i cała reszta się wypowie, ale przy obecnej sytuacji i po takim czasie, obstawiam tą samą opcję co moja.

Ps. 
Dawniej taki post byłby niemożliw albo pisany z dużym zawahaniem, bo to jednak sporo czasu, ludzi i ciekawych akcji, ale cóż, to były i tak najlepiej zainwestowane (w całej tibijskiej przygodzie) 23 zł wysłane smsem na początku tej przygody.

Było miło i to chyba tyle.


[Obrazek: tfNH4LH.gif]
Offline Czesia
#12
Użytkownik
***



Liczba postów: 150
Liczba wątków: 11
Dołączył: Nov 2018
Reputacja: 428
Napisano 10-01-2022, 18:36
Jestem za zostawieniem, również nie chciałabym zaczynać od nowa.
Jednak nie wiem czy nowy świat to dobry pomysł, chyba wołałabym, żeby coś było dodawane na tym starym świecie.
Jeżeli nie respy (choć te byłyby mile widziane) to chociaż jakieś bossy 24 godzinne, byłoby po co wracać do gierki.
Np. Lugie wzmocnić odpowiednio, już swoje miejsce ma, dodać tp, powiększyć jej teren i hajda ludziska albo ubijecie albo umrzecie bez nagród.
I to by było wyzwanie.

Offline Zawistny Rumun
#13
Początkujący
**



Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
Napisano 10-01-2022, 19:08
Ja stawiam na jedynkę, bo wolę na miękko niż twardo,ale pomijając przyjemny temat defwkacji przejdźmy do rzeczy. Głosuje na opcje pierwsza ponieważ dostałem bana i straciłem swoją postać w wyniku niefortunnego nieporozumienia, defraudacji, kolesiostwa, nowego ładu i głupiego czadu. Tak więc mój zawistny charakter podpowiada: skoro mnie skreślono, wykreślmy wsyzstkich.
Pograł bym se z wami, a na nowym serwerze jak se zrobię nowego nicka to nie dostanę banana. Odrazu też zaznaczę ze mam zmienne IP i nie zagram pod tym samym nickiem aby moi wrogowie jak taki jeden piesu nie strzelili z ucha.

Offline Rexxoo
#14
Użytkownik
***



Liczba postów: 77
Liczba wątków: 11
Dołączył: Dec 2019
Reputacja: 26
Napisano 13-01-2022, 00:03
Nr 2 ponieważ czas by był wtedy stratny nick:Rexxoo

Offline Bayu
#15
Użytkownik
***



Liczba postów: 54
Liczba wątków: 5
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 26
Napisano 13-01-2022, 20:12
(09-01-2022, 20:14 )Ithuriel napisał(a): Opcja nr 1, ale z małą poprawką - zamknąć to wszystko w ch**.

Argument na to jest prosty i podany w poście pierwszym

"jak sami widzicie od dłuższego czasu nic na serwerze się nie dzieje ze względu na to że nie mamy czasu"

"Na obu światach będą wprowadzane mniejszy update'"

Pani matematyka mówi, że 0 + 0 to dalej 0, więc nie wiem jak z braku czasu na 1 server znajdzie się czas na 2 servery. W teorii takie same, ale jak wszyscy dobrze wiemy przy updacie (XD) wybuchnie coś na jednym, coś innego na drugim i tyle z tej zmiany będzie.
O zabiciu pierwszego serva przy powstaniu nowego nie ma sensu pisać, bo trupa drugi raz się zabić nie da.

To by było na tyle, szkoda czasu na większe rozprawki. Pozostaje mi tylko mieć nadzieje, że Osa, Cześka, Davin i cała reszta się wypowie, ale przy obecnej sytuacji i po takim czasie, obstawiam tą samą opcję co moja.

Ps. 
Dawniej taki post byłby niemożliw albo pisany z dużym zawahaniem, bo to jednak sporo czasu, ludzi i ciekawych akcji, ale cóż, to były i tak najlepiej zainwestowane (w całej tibijskiej przygodzie) 23 zł wysłane smsem na początku tej przygody.

Było miło i to chyba tyle.
W sumie lepsza opcja Naxer dodaj ja jako opcje nr 3 pls xD


[Obrazek: 34599256_350x350.png]
Niedostępny Smiercionosny Smog
#16
Banned



Liczba postów: 47
Liczba wątków: 4
Dołączył: Jan 2020
Napisano 14-01-2022, 05:24
Opcja 2
Raper

Offline Davin
#17
Użytkownik
***



Liczba postów: 129
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 65
Napisano 14-01-2022, 12:24
Opcja nr 1 oczywiscie.
Ithuriel ma racje, nie ciągnijcie więcej tego cyrku i zamknijcie to dziadostwo w końcu.
Mnie przestało już zależeć dawno na tym serwerze i osobiście czego byście nie zrobili to i tak nie wrócę, zresztą jak wielu innych stałych i niegdyś wiernych graczy.
Był kiedyś czas na myślenie co dalej robić żeby gracze zaczeli tu grać i niejednokrotnie wam o tym przypominaliśmy, ba były nawet serwery testowe w których sam brałem udział, a to co udało się nam zrobić do tej pory nie zostało wprowadzone po kilku latach xD. Nie oszukujmy się, te up-daty o których mówicie może i będą, ale prawdopodobnie co pół roku albo będą częściej coś wrzucać powiedzmy przez pierwsze 3 miesiące a później wszystko wróci do normy.

Offline siwek
#18
Początkujący
**



Liczba postów: 14
Liczba wątków: 0
Dołączył: Apr 2019
Reputacja: 1
Napisano 15-01-2022, 03:55
No to jak głosowanie było to co robimy dalej??

Offline Zawistny Rumun
#19
Początkujący
**



Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
Napisano 15-01-2022, 09:33
Pewnie klasycznie nic

Offline Naxer
#20
-._.-
******



Liczba postów: 159
Liczba wątków: 15
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 71
Napisano 15-01-2022, 16:46
Zdecydowana większość (15 osób) głosowała na opcję nr. 2 tak więc od jutra tj. 16.01.2022 od godziny 5:00 zostanie uruchomiony świat Silver z 2x mniejszym expem niż obecnie

« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości